Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на загальній системі

Зміна системи оподаткування для підприємця: які документи потрібні?

Підприємець - платник єдиного податку III групи хоче перейти на загальну систему оподаткування. Які документи для цього потрібні? Як бути з реєстрацією фізособи-підприємця як платника акцизного збору? Чи потрібно подавати звіт №ЗВР-1?

Фізособи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну, подають декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування (пп. 177.5.2 ПКУ).

Але сплачувати ПДФО та військовий збір такі платники будуть вже на підставі річної декларації (пп. 177.5.3 ПКУ). Хоча не слід забувати, що підприємці на загальній системі мають розраховувати та сплачувати авансові платежі з ПДФО у строки, визначені пп. 177.5.1  ПКУ.

Також на фізосіб – підприємців на загальній системі оподаткування покладено обов’язок до початку здійснення діяльності або дати переходу зі спрощеної системи оподаткування  зареєструвати Книгу обліку доходів і витрат після дати їх державної реєстрації.

Декларацію з єдиного податку за I квартал 2017 р. слід подати на загальних підставах згідно з п. 296.3 ПКУ.

Якщо підприємець займається реалізацією алкогольних та тютюнових виробів, то реєстрація проводиться в рамках пп. 212.3.1 ПКУ. За цією нормою реєстрація у контролюючих органах як платника податку суб'єкта господарювання, що здійснює діяльність з виробництва підакцизних товарів (продукції) та/або імпорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів, яка підлягає ліцензуванню, здійснюється на підставі відомостей щодо видачі такому суб'єкту відповідної ліцензії.

Згідно з пп. 212.3.1-1 ПКУ особи - суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.

Якщо платником акцизного податку потрібно реєструватися підприємцю з метою реалізації пального, то потрібно діяти в межах іншої норми ПКУ, а саме пп. 212.3.4 ПКУ. За нею, особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцем проживання ФОП до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального відповідної заяви № ЗВР-1 

Відповідно до абзацу першого п. 7 ст. 3 Закону про РРО, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосовуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані подавати до ДФС звітність, пов’язану із застосуванням РРО та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.

Відповідно до вимог ст. 10 Закону про РРО постановою №1336 затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО. Тобто тільки при використанні КОРО та РК без застосування РРО, або якщо РРО не передає інформації по дротовим або бездротових каналах зв’язку, потрібно подавати звіт за ф. №ЗВР -1.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на загальній системі
Теги:
3 група ЄП , Акциз , Єдиний податок , РРО , КОРО

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі