• Посилання скопійовано

Визнання доходу підприємства з метою відображення в обліку та оподаткування єдиним податком

Підприємство знаходиться на єдиному податку та займається наданням послуг. В червні 2016 р. воно надало послуги й на підставі акту відобразило їх в своєму обліку. Але оплату за надану послугу не отримало. Коли підприємство повинно оподаткувати єдиним податком дохід від наданих послуг?

Визнання доходу в бухобліку

Пп. 296.1.3 ПКУ встановлено, що платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.2, 44.3 ПКУ.

Відповідно, на них поширюється норма пп. 2 п. 1 П(С)БО 25, тому вони складають Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва.

За п. 10 П(С)БО 25 юридичні особи єдиноподатники з метою складання фінансової звітності визнають доходи і витрати за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

Саме тому звернемося до П(С)БО 15 з приводу роз’яснення, коли єдиноподатники мають відображати у звіті про фінансові результати суму доходів від наданих послуг. 

За п. 5 П(С)БО 15 дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

При цьому не визнається доходом сума отриманого авансу від покупця або замовника. 

Визнання доходу в бухобліку відображається в обліку за результатами наданої послуги звісно на підставі відповідно оформленого акту наданих послуг, який містить всі обов’язкові реквізити, встановлені ст. 9 Закону про бухоблік.

 

Визнання доходу з метою оподатковування єдиним податком 

За пп. 2 п. 292.1 ПКУ доходом для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 ПКУ.

Тобто, дохід буде оподатковуватися у періоді, коли юрособа-єдиноподатник отримала кошти на свій розрахунковий рахунок або у касу

П. 292.6 ПКУ зазначено, що є датою отримання доходу платниками єдиного податку. Так, нею є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, датою отримання доходу також є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Визнання доходу в бухобліку в червні 2016 р., за яким в цьому місяці не отримано коштів, не призводить до обов’язку оподатковувати такий дохід єдиним податком та показати його у складі доходів за цей квартал у декларації з єдиного податку. У складі доходів, які оподатковуються єдиним податком та відображаються у декларації з єдиного податку, дохід буде включено тільки в момент перерахування замовником оплати за вже надану послугу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/Юрособи на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Юрособи на єдиному податку»