Насамперед зазначимо, що проведення діяльності з переробки давальницької сировини не є забороненою з огляду на п. 291.5 ПКУ. Тож юрособа ІІІ групи єдиного податку має право займатися таким видом діяльності.
КВЕД 14.13 «Виробництво іншого верхнього одягу» відноситься до переробної діяльності, хоч він має використовуватися для виробництва.
У відповідній підкатегорії ЗІР (107.03) податківці також наголошують, що операції з виробництва продукції з давальницької сировини є за своєю суттю операціями з надання послуг замовнику.
Тільки пам’ятайте, що розрахунки за послуги з переробки давальницької сировини мають здійснюватися платниками єдиного податку тільки грошовими коштами. Розрахунки продукцією або сировиною (бартер) для єдинників заборонені. Якщо все ж таки єдиноподатник отримає оплату за таку діяльність у вигляді деякої кількості виробленого одягу, то на підставі пп. 2 п. 293.5 ПКУ такий дохід буде оподатковуватися за подвійними ставками (6% або 10% в залежності від сплати ПДВ або включення його у сплату єдиного податку відповідно). А сам єдинник, який отримав таку оплату в не грошовій формі, має подати в ДПІ відповідну заяву і перейти на загальну систему оподаткування з наступного після порушення кварталу.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити