У запитанні не уточнюється про яку фінансову допомогу йдеться. Проте, загалом суми, які не включаються до доходу платника ЄП, і не відображаються у декларації платника ЄП, перелічені у п. 292.11 ПКУ. Зокрема, це суми поворотної фінансової допомоги, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання. Отже, платникові ЄП — позичальнику треба стежити за датою отримання та повернення поворотної фіндопомоги.
Адже, якщо сума фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, протягом 12 календарних місяців, не буде повернена позикодавцю, у платника ЄП за нормою ч. 3 пп. 292.11 ПКУ виникає дохід, і такі суми слід відобразити у декларації. Відлік дати отримання починається з дати отримання грошей, про що свідчитиме банківська виписка (дата отримання позикових коштів). Під час обчислення терміну користування поворотною допомогою з метою обкладення ЄП застосовуються саме календарні місяці з дати отримання.
Якщо фіндопомога не буде повернута вчасно, платнику ЄП слід бути уважним, щоб сума допомоги (яка фактично включається до складу доходу) не перевищила граничний обсяг доходу встановленого до третьої групи. Адже, до суми перевищення обсягу доходу, для платників ЄП — фізосіб ставка становить 15% (п. 293.4 ПКУ), для платників ЄП — юросіб ставка встановлюються у подвійному розмірі (п. 293.5 ПКУ).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити