• Посилання скопійовано

Тонування скла авто можна віднести до модернізації, яка збільшує первісну вартість ОЗ

Чи можна тонування скла автомобіля підприємства віднести до податкових витрат?

Тонування скла вікон автомобіля надасть презентабельного зовнішнього вигляду, створить комфорт в дорозі та може здійснюватись з певною метою в межах госпдіяльності, наприклад перешкоджати огляду салону з вулиці. Проте потрібно врахувати певні вимоги. Відповідно до п. 3.4.7 Правил дорожного руху забороняється експлуатація ТЗ згідно із законодавством за наявності невідповідності певним вимогам, зокрема  встановлено на скло додаткові предмети або нанесено покриття, які обмежують оглядовість з місця водія, і погіршують його прозорість. 

Дозволяється застосовувати тоноване скло (крім дзеркальних), світлопропускання яких відповідає вимогам ГОСТ 5727-88.

Враховуючі наведені вище обмеження, можна зробити висновок, що тонування скла автомобіля, цілком можливо віднести до модернізації, які збільшують первісну (переоцінену) вартість ОЗ. Адже такі витрати не здійснюються для підтримання об'єкта в робочому стані, наприклад проведення технічного огляду, нагляду, обслуговування, ремонту тощо.


Відповідно до п. 14 П(С)БО 7 “Основні засоби” первісна вартість основних засобів може бути збільшена на суму витрат, пов'язаних з поліпшенням, в бухобліку на підставі первинних документів здійснюються проведення:

Д-т 15 К-т 631, 685, 66, 65, 377

Д-т 105 К-т 15.

У випадку прийняття рішення про модернізацію автівки, керівнику слід скласти розпорядчий документ. Після здійснення тонування, така операція буде підтверджена актом виконаних робіт (якщо роботи проводила стороння організація) та Актом приймання-здачі модернізованих об'єктів (форма N ОЗ-2, затверджена наказом Мінстату від 29.12.1995 р. №352).  

Що стосується такого поняття, як податкові витрати, зауважимо, що з 01.01.2015 р. у ПКУ таке визначення відсутнє. Пояснюється це тим, що об'єктом оподаткування податком на прибуток відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до П(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ. Загалом таких різниць три: різниці, які виникають при нарахуванні амортизації, при формування резервів та при фінансових операціях. Більше того, коригування на податкові різниці здійснюють не всі платники податку на прибуток, а лише ті у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний період перевищує 20 млн грн. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202418
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202433
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024235
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202421
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202419