Главная Все консультации Налогообложение НДС

Неприбуткова організація: чи реєструватися платником ПДВ?

Громадська неприбуткова організація, неплатник ПДВ у 2020 році, отримала доходи: продаж приміщення на суму 850 тис. грн, членські внески внески на суму 160 тис. грн, безповоротну фіндопомогу на суму 100 тис. грн, тобто сумарні доходи становлять 1110 тис. грн. Чи потрібно в такому випадку реєструватися платником ПДВ?

Особи, які для цілей оподаткування ПДВ зобов'язані бути зареєстровані як платники податку, визначено у пп. 14.1.139 та пп. 180.1 ПКУ.

Зокрема, такою особою є юридична особа, створена відповідно до закону у будь-якій організаційно-правовій формі, у тому числі і неприбуткова організація.

Під обов'язкову реєстрацію платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ).

Отже, підлягають оподаткуванню ПДВ операції з постачання товарів/робіт/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ, у тому числі операції з безоплатної передачі (пп. "а" пп. 185.1 ПКУ).

При отриманні коштів у вигляді членських внесків, благодійної допомоги, безповоротна фінансова допомога, цільової та нецільової фінансової допомоги, пасивні доходи, тощо – об’єкт оподаткування у неприбуткової організації не виникає, незалежно від суми, яка надійшла на рахунок, оскільки такі надходження не є постачанням товарів/робіт/послуг.

Таким чином,  оскільки неприбуткова організація отримала дохід у 2020 році від продажу приміщення на суму 850 тис. грн (без урахування ПДВ), а всі інші перераховані отримані доходи не є обєктом оподаткування, то й обов’язоку реєструватися платником ПДВ у неприбуткової організації не виникає.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Неприбыльные учреждения , НДС , Регистрация

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме