Главная Все консультации Налогообложение НДС

Що таке неоподатковувані операції з метою оподаткування ПДВ?

Як визначити, які операції вважаються неоподатковуваними з метою оподаткування ПДВ?

Визначення неоподатковуваних операцій для цілей ст. 199 ПКУ

Оподатковувані операції – це операції, що підлягають оподаткуванню ПДВ:

Саме ці операції зазначені у графі 5 таблиці 1 додатку 7 до декларації з ПДВ як сума значень рядків 1.1, 1.2, 2, 3 та 7 колонки «А» декларації та всіх уточнюючих розрахунків. Рядок 7 декларації – це коригування ПЗ за оподатковуваними операціями відповідно до ст. 192 ПКУ.

Відповідно, неоподатковувані операції – це всі інші операції, що не належать до оподатковуваних. Цей висновок випливає зі змісту граф 4 та 7 таблиці 1 додатку 7 до декларації з ПДВ. Графа 4  таблиці 1 додатку 7 до декларації з ПДВ включає в себе загальний обсяг постачання (сума значень рядків 1.1, 1.2, 2, 3, 5 та 7 колонки «А»  декларації та всіх уточнюючих розрахунків). Рядок 5 декларації з ПДВ входить до розрахунку значення графи 4 та не входить до розрахунку значення графи 5 таблиці 1 додатку 7 до декларації з ПДВ.

У графі 5 таблиці 1 додатку 7 до декларації з ПДВ відображаються неоподатковувані операції:

  • операції, що не є об'єктом оподаткування (ст. 196 ПКУ),
  • операції з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до пп. 186.2, 186.3 ПКУ за межами митної території України;
  • операції, які звільнені від оподаткування (ст. 197 ПКУ, підрозділ 2 розділу XX ПКУ, міжнародні договори (угоди)).

Така класифікація операцій застосовується для цілей заповнення додатку 7 до декларації з ПДВ.

 

Визначення неоподатковуваних операцій для цілей реєстрації платником ПДВ

Для цілей визначення, чи потрібно суб’єкту господарювання реєструватися платником ПДВ або чи може він подати заяву про анулювання реєстрації його як платника ПДВ застосовується поняття операцій, що підлягають або не підлягають оподаткуванню ПДВ. Про ці операції ми докладно писали у наших матеріалах:

  • на думку податківців, до оподатковуваних операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ 20%, ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ – див. тут. Відповідно, для цілей реєстрації платником ПДВ не беруться до уваги операції лише операції, що не є об’єктом оподаткування відповідно до ст. 196 ПКУ та операції з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до пп. 186.2, 186.3 ПКУ за межами митної території України;
  • ми коментували цю думку в аналітичному матеріалі тут, у розділі: «Які операції включаються до розрахунку обсягу 1 млн грн?».

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите БЕСПЛАТНУЮ подписку, перейдя по ссылке; на время карантина мы дарим всем нашим читателям три месяца подписки на пакет «Мой ассистент».

Читайте консультации и аналитику от редакции без ограничений и будьте здоровы!

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Регистрация

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме