Главная Все консультации Налогообложение НДС

Отримання БО коштів: чи потрібно реєструватися платником ПДВ?

Благодійна організація за останній рік отримала благодійну допомогу у доларах США в еквіваленті 15000000 гривень. Чи повинна така організація зареєструватися платником ПДВ?

Статтею 181 ПКУ визначено, що обов’язковій реєстрації платником ПДВ підлягають особи, обсяг операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ яких протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн без ПДВ.

При цьому, у тексті п. 181.1 ПКУ говориться про «операції з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню» ПДВ згідно з розділом V ПКУ.

На думку податківців, до цього обсягу включаються:

  • оподатковувані операції за ставками 20%, 7%, 0% відповідно до розділів V та ХХ ПКУ;
  • операції,  звільнені від оподаткування ПДВ відповідно до розділів V та ХХ ПКУ.

Водночас, як роз’яснюють податківці, обов’язковій реєстрації платником ПДВ, у разі відповідності умовам пп. 181.1 ПКУ підлягають і благодійні організації.

Однак, отримання благодійною організацією допомоги у вигляді коштів не є операцією такої благодійної організації з постачання товарів або робіт. Відповідно до цього, така сума не включається до обсягу операцій для визначення необхідності обов’язкової реєстрації платником ПДВ.

Проте, якщо в подальшому така особа придбаває за такі кошти товари або послуги і безоплатно їх передає отримувачам благодійної допомоги, то вже обсяг таких операцій враховується при розрахунку суми для обов’язкової реєстрації платником ПДВ (оскільки за п. 14.1.191 ПКУ до постачання товарів відноситься і їх безоплатна передача).

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Регистрация , Финансовая помощь , Благотворительность

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме