Главная Все консультации Налогообложение НДФЛ

Використання мобільного зв’язку в особистих цілях: чи буде оподатковуваний дохід?

Працівник підприємства використовував мобільний корпоративний зв’язок у вихідний день для особистих цілей. Якщо працівник оплатить відповідну вартість розмов, то чи виникне у нього оподатковуваний дохід? Як встановлюється ліміт виробничих мобільних розмов?

Вартість послуг мобільного зв'язку (телефонних розмов з мобільного телефону, який знаходиться на балансі підприємства), що сплачуються за рахунок цього підприємства за здійснені його працівником невиробничі телефоні розмови, розглядається як додаткове благо, одержане працівником від свого працедавця.

При цьому, відповідно до пп. 164.2.17 ПКУ, до додаткових благ, одержаних працівником від свого працедавця, відноситься і вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Своєю чергою, на нашу думку, більш правильним варіантом буде не сплата працівником на рахунок мобільного оператора (оскільки в такому випадку доведеться складати авансовий звіт з подальшим взаємозаліком), а утримання з заробітної плати працівника (після оподаткування) відповідної суми вартості приватних розмов. В такому випадку такі послуги не є безоплатно наданими працівнику, а отже, і не включаються до оподатковуваного доходу працівника. Тому за умови утримання із ЗП працівника суми вартості таких розмов, їх вартість не підлягає оподаткування ПДФО та ВЗ (відображати у формі №1ДФ її також не потрібно).

 

Ліміт телефонних розмов

Наразі законодавчо не встановлено вимог щодо оформлення наказу про використання мобільного зв’язку на підприємстві та порядку розрахунку ліміту виробничих телефонних розмов. Ліміт може встановлюватися як в кількісному, так і у вартісному вимірі послуг зв'язку (наприклад, у хвилинах розмов або у гривнях), а його розмір встановлюється підприємством самостійно, виходячи з особливостей своєї діяльності та умов придбання послуг мобільного зв’язку.

Також питання оформлення витрат на мобільний зв’язок стало предметом розгляду Вищого адміністративного суду України в ухвалі №К-4877/08 від 18.05.2010 р. На думку ВАСУ, документами, які підтверджують використання мобільного зв’язку (роумінгу) виключно у виробничих цілях, є наказ керівника про придбання мобільних телефонів, правила користування мобільним зв’язком, затверджені керівником, та список працівників, які забезпечуються мобільними телефонами.

Таким чином, підприємство самостійно встановлює розмір ліміту на виробничі телефонні розмови виходячи із специфіки своєї діяльності.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
Доходы , НДФЛ

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 2

Новости по теме

Консультации по теме