• Посилання скопійовано

Податок на репатріацію за рекламу в Facebook, Instagram та TikToK

Якщо ФО, ФОП або ТОВ сплачує за рекламу в соцмережах, які не мають офіційного представництва на території України, у якому з випадків потрібно платити податок на репатріацію, та чи виникає обов'язок ще оплачувати ПДВ? Які ще додаткові податки мені потрібно сплатити при використанні таких послуг та як їх правильно оплачувати та декларувати такі податки?

Платниками є всі СПД-резиденти, які отримали послугу від іноземної компанії на території України, у тому числі підприємці, які є платника єдиного податку (пп. 133.1, 297.5 ПКУ). Окрім звичайних фізичних осіб, які проводять оплату нерезиденту за розміщення своєї реклами з особистої картки, тоді обов’язку сплати податку з доходів нерезидента у вигляді рекламних послуг не виникатиме.

Відповідно до пп. 141.4.6 ПКУ, резиденти, у тому числі ФОП, фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, або суб’єкти господарювання (юридичні особи чи ФОП), які обрали спрощену систему оподаткування, які здійснюють виплати нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами, під час такої виплати сплачують податок за ставкою 20% суми таких виплат за власний рахунок.

Тобто, при поширенні реклами податок на репатріацію треба сплачувати понад виплачений дохід нерезиденту: це оплата послуг плюс податок.

Сплатити податок треба одночасно з виплатою доходу нерезиденту (пп. 141.4.2 ПКУ). Правила міжнародних договорів про запобігання подвійного оподаткування щодо повного/часткового звільнення від податків доходів нерезидентів із джерелом походження в Україні не застосовуються, оскільки податок резидент сплачує за свій рахунок (ЗІР, підкатегорія 102.16).

Крім того, платники податку мають подати у встановлені строки декларацію з податку на прибуток:

  • юридичні особи (квартальники) - протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу, півріччя, трьох кварталів (пп. 49.18.2 ПКУ);
  • ФОПи мають подати декларацію з податку на прибуток за звітний рік, в якому здійснювалась виплата такого доходу, протягом 60-ти календарних днів, що настають за звітним роком (пп. 49.18.6 ПКУ). 

В декларації з податку на прибуток такий податок вказують в рядках 23-25, а також, в рядку 21 таблиці 1 додатка ПН. 

При отриманні послуг від нерезидента де місцем поставки таких послуг є митна територія України, відповідальним за сплату ПДВ за такими послугами є резидент — одержувач послуг (пп. 180.2 ПКУ). 

Місцем поставки рекламних послуг, згідно з пп. "б" пп. 186.3 ПКУ вважається місце, де одержувач цих послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання, або місце його постійного/переважного проживання.

Згідно з пп. 208.2 ПКУ, отримувач послуг від нерезидента нараховує ПДВ за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з пп. 190.2 ПКУ.

На підставі пп. "б" п. 185.1 ПКУ та п. 208.2 ПКУ такі послуги є об’єктом оподаткування ПДВ за основною ставкою – 20%. Особою, відповідальною за нарахування та сплату податку з послуг, що постачаються нерезидентами, є їх отримувач (п. 180.2 та п.208.2 ПКУ).

При цьому, відповідно до п. 208.1 ПКУ, встановлений вище обов’язок щодо обов’язку нарахування ПЗ з ПДВ при отриманні послуг від нерезидента поширюється  на осіб, яких зареєстровано як платників податку, чи будь-яких інших осіб-резидентів - суб’єктів господарювання (редакція ПКУ з 23.05.2020 року).

Водночас, якщо отримувача послуг не зареєстровано як платника податку, то податкова накладна не складається (пп. 208.4 ПКУ). Однак, незважаючи на те, що такі особи ПН не складають і не реєструють вони мають подати Розрахунок податкових зобов’язань (п. 7 розділу І Порядку №21) не пізніше 20 числа місяця наступного за місяцем, в якому було отримано послуги. Розрахунок подається до контролюючого органу тільки за той звітний (податковий) період (календарний місяць), у якому такі послуги отримано.

Тобто, ФОП отримувач таких послуг має нарахувати та сплатити ПДВ (до 10 числа місяця наступного за місяцем отримання послуг) з суми таких послуг і подати за відповідний місяць Розрахунок суми податкових зобов’язань (без права на ПК з ПДВ за такою операцією).

Платнику ПДВ потрібно скласти податкову накладну й зареєструвати її в Реєстрі податкових накладних. Потім відобразити операцію в складі податкових зобов'язань звітного місяця і подати податкову декларацію за загальними правилами. Оплату за рекламні послуги відображають у декларації з ПДВ у рядках 6 та 13.

Сплачувати інші податки з оплати рекламних послуг, що надаються нерезидентом, фор-мувати та подавати інші звіти не потрібно. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202418
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202481
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202437
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202437
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202423