Главная Все консультации Налогообложение Акцизы

Надання послуг з використанням пального: чи реєструватися платником акцизу?

Підприємств надає послуги автонавантажувача іншій юрособі із використанням власного пального. Чи потрібно реєструватися платником акцизного податку?

Згідно з пп. 212.3.4 ПКУ особи, які здійснюють реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.

При цьому з 01.07.2019 р. відповідно до пп. 14.1.212 ПКУреалізацією пального або спирту етилового вважаються будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

  • до акцизного складу;
  • до акцизного складу пересувного;
  • для власного споживання чи промислової переробки;
  • будь-яким іншим особам.

Водночас, не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:

  • у споживчій тарі ємністю до 5 л (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;
  • при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.

В описаному у запитанні випадку підприємство не здійснює передачі (відпуску, відвантаження) пального іншим особам. Підприємство використовує власне пальне для власних потреб (зокрема, для надання послуг іншим особам). Відповідно списання (використання) пального для надання послуг іншим особам не є операцією з реалізації пального. Отже, обов’язку реєстрації платником акцизного податку за даних умов не виникає.

У ІПК від 22.10.2019 р. №938/6/99-00-04-01-02-15/ІПК податківці розглядають ситуацію, коли замовник послуг власним пальним заправляє техніку виконавця (тобто фактично передає пальне іншій особі – виконавцю). Відповідно замовник в такому випадку має зареєструватись платником акцизного податку. А в даному випадку такі операції не здійснюються і у бухобліку використане пальне потрапить до собівартості наданих послуг, відповідно, не буде окремо реалізовано замовнику.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Акцизы
Теги:
Акциз , Регистрация , Горючее

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме