Главная Все консультации Госрегулирование ВЭД

Експорт зі складу тимчасового зберігання: як оподатковується?

Підприємство імпортує товар (автомобільні шини) та хоче без розмитнення товару, який знаходиться на складі тимчасового зберігання, продати їх на експорт. Які при цьому виникають зобов'язання з ПДВ та інші податки?

Положеннями ч. 1 ст. 201 МКУ передбачено, що товари з моменту пред'явлення їх органу доходів і зборів до поміщення їх у відповідний митний режим можуть перебувати на тимчасовому зберіганні під митним контролем. Тимчасове зберігання товарів під митним контролем здійснюється на складах тимчасового зберігання.

Власник товарів, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем, або уповноважена ним особа з дозволу органу доходів і зборів можуть проводити з цими товарами операції, дозволені нормами ч. 1 ст. 203 МКУ, а саме:

прості складські операції, необхідні для забезпечення збереження цих товарів: переміщення товарів у межах складу з метою раціонального розміщення, чищення, провітрювання, створення оптимального температурного режиму зберігання, сушіння (у т. ч. зі створенням потоку тепла), захист від корозії, боротьба із шкідниками, інвентаризація;

  • огляд та вимірювання;
  • усунення пошкодження упаковки;
  • взяття проб та зразків;
  • підготовка товарів до продажу (відчуження) і транспортування: сортування, пакування, перепакування, маркування, навантаження, вивантаження, перевантаження та інші подібні операції.

Відповідно до ст. 204 МКУ загальний строк тимчасового зберігання товарів під митним контролем становить 90 к. д.

За заявою власника або уповноваженої ним особи строк тимчасового зберігання товарів може бути продовжений (але не більше ніж на 30 днів) органом доходів і зборів, за дозволом якого товари були розміщені на складі.

Однак все одно до закінчення строків тимчасового зберігання товари, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем, повинні бути:

  • задекларовані власником або уповноваженою ним особою до відповідного митного режиму; або
  • передані власником або уповноваженою ним особою, утримувачем складу тимчасового зберігання, митного складу, організацією - отримувачем гуманітарної допомоги відповідному органу доходів і зборів для зберігання та/або розпорядження відповідно до цього Кодексу; або
  • відправлені під митним контролем до інших органів доходів і зборів для їх подальшого митного оформлення; або
  • вивезені за межі митної території України.

Нагадаємо, що імпорт (випуск для вільного обігу) в ст. 74 МКУ визначено як митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.

Під випуском товарів в п. 5 ст. 4 МКУ розуміється надання органом доходів і зборів права на користування та/або розпорядження товарами, щодо яких здійснюється митне оформлення, відповідно до заявленої мети.

Відповідно до ст. 82 МКУ експорт (остаточне вивезення) – це митний режим, відповідно до якого українські товари випускаються для вільного обігу за межами митної території України без зобов'язань щодо їх зворотного ввезення.

При цьому товари, ввезені на митну територію України та випущені для вільного обігу на цій території, набувають статусу українських товарів (пп. «б» п. 61 ст. 4 МКУ).

Товари, які до закінчення встановлених ст. 204 МКУ строків тимчасового зберігання під митним контролем на складах тимчасового зберігання, не були задекларовані власником або уповноваженою ним особою до відповідного митного режиму або такі, що декларувалися, але щодо яких після закінчення строків зберігання під митним контролем двічі надавалася відмова у митному оформленні в порядку, встановленому цим Кодексом підлягають обов'язковій передачі органу доходів і зборів для зберігання (п. 3 ч. 1 ст. 238 МКУ).

Отже, експорт товарів, митне оформлення яких не закінчено, або товарів, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем, не можливий.

Відповідальність за неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем, встановлено ст. 469 МКУ.

 

Проведення операцій з товарами

Відповідальність

Проведення з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем на складі тимчасового зберігання або на митному складі, операцій, не передбачених ст. 203325 МКУ

попередження або накладення штрафу в розмірі 20 НМДГ (340 грн)

або проведення операцій, передбачених зазначеними статтями, без дозволу органу доходів і зборів

Зміна стану товарів, митне оформлення яких не закінчено, або товарів, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем на складі тимчасового зберігання

Штраф в розмірі 500 НМДГ (8500 грн)

користування та розпорядження такими товарами без дозволу органу доходів і зборів

невжиття передбачених ч. 4 ст. 204 МКУ заходів щодо товарів, строк тимчасового зберігання яких під митним контролем на складі тимчасового зберігання, або на митному складі закінчився

Видача без дозволу органу доходів і зборів або втрата товарів, митне оформлення яких не закінчено, або товарів, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем на складі тимчасового зберігання

Штраф в розмірі 1000 НМДГ (17000 грн)

 ***

Читайте також:

Крім цього, пропонуємо розглянути можливість продажу товару на експорт без поміщення його на склад тимчасового зберігання.

Див. наші матеріали на цю тему:

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Бондаренко Елена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / ВЭД
Теги:
Экспорт , НДС , ВЭД

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме