Главная Все консультации Упрощенная система Общие положения

Відображення перехідних операцій при переході на загальну систему оподаткування

Підприємство з ІІ кварталу 2017 р. перейшло з єдиного податку на загальну систему оподаткування. Як у такому випадку відображаються перехідні операції?

Отримання авансу на спрощеній системі – відвантаження товару на загальній системі оподаткування

Відповідно до п. 5 П(С)БО 15 дохід  визнається  під час збільшення активу або зменшення зобов'язання. При цьому згідно з п. 6 П(С)БО 15 перерахований аванс не визнається доходом. 

Тож при відвантаженні товару після переходу на загальну систему у такого постачальника  буде визнано дохід та витрати за правилами бухобліку. У разі отримання прибутку від такого постачання у платника податку на прибуток буде виникати об'єкт оподаткування податком на прибуток.

Фактично така перехідна операція буде оподатковуватись двічі – під час надходження грошових коштів у періоді перебування на єдиному податку та під час відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг) на загальній системі. При цьому ПКУ не передбачає податкових різниць щодо такої операції.

 

Відвантаження товару на спрощеній системі – отримання оплати на загальній системі оподаткування

Згідно пп. 140.5.12 ПКУ,  фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування. Однак, оскільки така податкова різниця міститься у ІІІ розділі ПКУ, застосовувати її в обов’язковому порядку повинні лише ті платники податку, що перевищили річний дохід в 20 млн грн або ті, що прийняли рішення застосовувати податкові різниці за власним бажанням (п. 134.1.1 ПКУ).

Тож виходить, що платникам податку на прибуток з річним доходом менше 20 млн грн доведеться коригувати визначений в бухобліку фінрезультат тільки у разі прийняття самостійного рішення щодо застосування податкових різниць (тобто, якщо вони не скористалися правом на незастосування різниць відповідно до п. 134.1.1 ПКУ).

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Общие положения
Теги:
Единый налог , Налог на прибыль

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме