У податковому обліку до 2015 р. сума резерву відпусток не включалася до складу податкових витрат, включалися лише фактичні витрати на виплату відпусток, тому багато хто з підприємств не створював резерви. З 01.01.2015 р. податок на прибуток сплачується за даними бухобліку – об'єктом оподаткування є фінрезультат, визначений за даними бухобліку. Отже, правильність створення резерву прямо впливає на правильність визначення фінрезультату, як об'єкта оподаткування податком на прибуток.
Всі підприємства зобов'язані створювати резерв, крім тих, хто звітує за 2017 р. за спрощеною формою фінзвітності. Що буде з цими критеріями у 2018 році, можна прочитати у розділі "Обов'язок чи право" статті "Обчислюємо резерв сумнівних боргів" у ДК №4/2018.
Отже, якщо суму резерву відпусток буде визначено неправильно, то це може призвести до завищення або заниження об'єкта оподаткування податком на прибуток:
- по-перше, через помилки у визначенні суми резерву;
- по-друге, через зайве або недостатнє включення до складу витрат суми відпускних, нарахованих у звітному періоді.
Крім цього, якщо підприємство не створювало резерву, то його посадові особи можуть бути притягнені до адмвідповідальності за порушення порядку ведення бухобліку за ст. 164-2 КУпАП у вигляді адмінштрафу у розмірі від 8 до 15 нмдг, або від 136 до 255 грн (за повторне порушення — від 10 до 20 нмдг, або від 170 до 340 грн).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити