Главная Все консультации Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Чи можливо сплатити штраф з ПДВ за рахунок від’ємного значення?

Підприємством помилково була подана Декларація з позитивним значення ПДВ до сплати. Через 21 день було подано уточнюючий розрахунок, однак податківці все одно нарахували штраф. Чи можливо сплатити штраф за рахунок від’ємного значення?

Згідно з пп. «а» пп. 200.4 ПКУ, при від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з пп. 200.1 ПКУ така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно ПКУ) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пп. 200-1.3 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації.

При цьому, відповідно до поточної редакції ПКУ поняття «податковий борг» вживається в такому значенні: сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ (пп. 14.1.175 ПКУ).

Отже, податковий борг, як і раніше, виникає в результаті несплати у встановлені ПКУ строки узгодженого зобов’язання.

Разом з цим, структура податкового боргу незмінно складається із грошових зобов’язань, штрафних санкцій і пені.

Тобто, у визначенні податкового боргу не виокремлюються грошові зобов’язання, що виникають у результаті несплати штрафних санкцій, але останні все одно входять до складу податкового боргу як складові елементи грошового зобов’язання.

Щоб провести зарахування від’ємного значення ПДВ у рахунок погашення податкового боргу з ПДВ, достатньо зазначити в рядку 20.1 декларації суму від’ємного значення в межах реєстраційного ліміту, яку необхідно спрямувати в рахунок погашення податкового боргу. До того ж сума, вказана у спецполі рядка 19.1 декларації, не може відрізнятись від суми реєстраційного ліміту на момент отримання декларації контролюючим органом.

Залишок від’ємного значення підприємство може зарахувати до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду – рядок 20.3.

Також читайте інші матеріали на цю тему (туттут та тут).

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Ответственность , НДС , Штрафы

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме