Главная Все консультации Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Чи змінилися самоштрафи при самостійному донарахуванні податків через уточнюючий розрахунок?

У декларації з прибутку за 2019 рік було занижено прибуток. 22 травня 2020 р. сплачено донараховану суму податку та штраф - 3%. 23 травня прийнято уточнюючу декларацію, але 23 травня набрав чинності Закон №466. Чи потрібно тепер донараховувати штраф до 25%, перед цим сплативши суму штрафу?

Відповідно до пп. 50.1 ПКУ платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пп. 50.2 ПКУ:

а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.

До цих норм пп. 50.1 ПКУ Законом №466-IX зміни не вносилися. Отже, порядок самостійного виправлення показників декларацій залишився аналогічним, і розмір штрафів 3% або 5% не змінено. Відповідно, нічого робити не потрібно.

Натомість новий штраф в розмірі 25% введено за інші порушення сплати податків, а саме ті, що передбачені у ст. 123 ПКУ та ст. 124 ПКУ. Зміни до цих статей набирають чинності з 1 січня 2021 року. Більш докладно про нові штрафи читайте тут>> 

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Ответственность , Налог на прибыль , Штрафы , Декларация

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме