Главная Все консультации Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Торгівля горіхами під час карантину: чи є право і чи будуть штрафи?

Чи має право підприємець з найманими працівниками працювати під час карантину, якщо його діяльність пов’язана з заготівлею та продажем горіхів? Які можуть бути штрафні санкції за продовження роботи під час карантину?

У Постанові №211 зазначено, що до 24 квітня 2020 р. заборонено роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, а саме:

 • закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо),
 • торговельно-розважальних центрів,
 • інших закладів розважальної діяльності,
 • фітнес-центрів,
 • закладів культури,
 • торговельного і побутового обслуговування населення.

Дозволено працювати  таким суб’єктам господарювання:

 • Торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
 • провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування РРО, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
   
 • торговельна діяльність та діяльність з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Також вищезгаданою постановою заборонено до 24 квітня проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

 

Відповідальність за порушення правил карантину

Відповідно до ст. 44-3 КУпАП порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, призведе до накладення штрафу:

 • на громадян - 1000-2000 н.м.д.г. (17 000 - 34 000 грн);
 • на посадових осіб - 2000-10000 н.м.д.г. (34 000 - 170 000 грн).

Крім того, законопроектом передбачено і підвищення кримінальної відповідальності за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням. 

Згідно із ст. 325 ККУ, якщо порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, то це каратиметься:

 • штрафом від 1000 до 3000 н.м.д.г. (17000-51000 грн);
 • або арештом на строк до шести місяців,
 • або обмеженням волі на строк до трьох років,
 • або позбавленням волі на строк до трьох років.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Є вже перший випадок накладення штрафних санкцій за порушення правил карантину, докладно - тут.

Отже, враховуючи вищезазначене, вважаємо, що ФОПу, який займається заготівлею та продажем горіхів, які є продуктами харчування, можна продовжувати свою діяльність за умови, що у цій діяльності одночасно не приймає участі понад 10 осіб. А також, якщо відбуватиметься лише торгівля продуктами харчування та іншими товарами, якими дозволено торгувати під час карантину (див. вище), зокрема, горіхами.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Ответственность , Торговля , Штрафы , COVID-19

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме