Главная Все консультации Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

ФОП – «загальник» має збиткові місяці: як розрахувати базу для ЄСВ за рік?

Як розрахувати базу для нарахування ЄСВ за рік для ФОП на загальній системі, якщо мали місце місяці з від'ємним фінрезультатом (збитком)?

Податківці в «ЗІР» (підкатегорія 301.06) зауважують, що у графі 3 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації/Самостійно визначена сума доходу/Частка розподіленого доходу» таблиці 1 Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (форма № Д5 річна), затвердженого наказом Мінфіну №435, відображаються, зокрема, фізособами – підприємцями на загальній системі оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, – чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації.

У рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку) на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ.

Тобто, загальний чистий дохід за рік згортається зі збитком за рік, а отриманий результат ділиться на кількість місяців діяльності  ФОП. Надалі цей середньомісячний дохід в однаковій сумі проставляється в графі 3 таблиці 1 Додатку 5 за кількість місяців перебування на обліку ФОП як платника ЄСВ. Зазначені суми будуть базою для нарахування ЄСВ (22%).

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос , Предприниматели

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме