• Посилання скопійовано

Особливості звітування підприємця при переході на спрощену систему оподаткування посеред року

Як звітувати підприємцю при переході на спрощену систему оподаткування посеред року?

Звітність

Окремого звітного періоду для підприємця на загальній системі у разі переходу на спрощену систему не передбачено.  Підприємець звітує в звичайному порядку за період свого перебування на загальній системі оподаткування: відповідно до п. 177.11 ПКУ подає річну податкову декларацію у строк протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року. Такою звітністю є декларація про доходи.

Як платник ЄП, підприємець подає річну декларацію платника ЄП? Така декларація подається у строк протягом 60-ти днів після закінчення календарного року. 

Також, підприємець подає річний звіт з ЄСВ (додаток 5) за минулий звітний рік. Форма цього звіту передбачає, що він подається  у строк до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. При цьому зазначаються суми нарахованого та сплаченого ЄСВ як під час перебування на загальній системі оподаткування, так і на спрощеній у таблиці 1 та 2 відповідно.

 

 ЄСВ

Відповідно до п. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ, підприємці на загальній системі оподаткування сплачують ЄСВ з суми доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню ПДФО, але у сумі не меншій за розмір мінімального страхового внеску за місяць (добуток ставки податку та мінімальної заробітної плати). При цьому термін сплати ЄСВ для підприємця на загальній системі оподаткування - до 10 лютого наступного за звітним роком.

Для підприємців спрощеної системи оподаткування І групи, згідно з п. 3 ст. 7 Закону про ЄСВ,  розмір єдиного внеску визначається самостійно у межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Однак, зазначено, що розмір ЄСВ повинен становити не менше половини розміру мінімального страхового внеску (добуток ставки податку та мінімальної заробітної плати Х 0,5). Для "єдинників" строки сплати ЄСВ встановлені до 20 числа місяця, що настає за кварталом в якому було нараховано внесок. При цьому страховий стаж обчислюється пропорційно розміру сплаченого ЄСВ.

Тож, починаючи з другого кварталу після переходу на І групу ЄП фізособа -"єдинник" буде сплачувати за себе ЄСВ у розрахунку на місяць у розмірі 352 грн. А от за І квартал 2017 року їй доведеться нарахувати та сплатити ЄСВ у розрахунку 704 грн на місяць при поданні річного звіту з ЄСВ.

Наведені вище строки для виплати ЄСВ зазначені у п. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024395
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.202480
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202458
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202461
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024185