Главная Все консультации Учет и отчетность Отчетность

Як скласти звіт про пільги щодо операцій, звільнених від ПДВ за пп. 197.11 ПКУ?

Як розрахувати суму пільги з ПДВ згідно з пп. 197.11 ПКУ в частині придбаних товарів (послуг), які використовуються в оподаткованих і звільнених операціях (оренда складу, МШП тощо), якщо даний пункт ПКУ не підпадає під пропорційний розподіл ст. 199 ПКУ згідно з пп. 199.6 ПКУ?

Відповідно до пп. 197.11 ПКУ звільняються від оподаткування операції із:

  • постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів як міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана у встановленому законодавством порядку;
  • постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів, що фінансуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана у встановленому законодавством порядку;
  • ввезення на митну територію України майна як гуманітарної допомоги, наданої згідно з нормами Закону "Про гуманітарну допомогу".

Нагадаємо, що ст. 199 ПКУ передбачає розподіл вхідного ПДВ, нарахування податкових зобов’язань за результатами такого розподілу та складання відповідної податкової накладної. Відповідно до пп. 199.6 ПКУ правила ст. 199 ПКУ  не застосовуються в разі проведення операцій, передбачених пп. 197.11 ПКУ.

Таким чином, у платника ПДВ не буде розподіленої суми вхідного ПДВ, що припадає саме на звільнені операції відповідно до пп. 197.11 ПКУ. З цієї причини вхідний ПДВ не відображається у звіті про суми податкових пільг.

Проте звертаємо увагу, що у звіті про суми податкових пільг потрібно відобразити власне самі операції, що звільнені від ПДВ відповідно до пп. 197.11 ПКУ. Код пільги – 14060523. 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Отчетность , НДС , Льготы

Комментарии: 3

Новости по теме

Консультации по теме