• Посилання скопійовано

Заповнення декларації з акцизного податку у випадку продажу талонів на пальне

Підприємство, платник акцизного податку, продає талони на пальне. Власних заправок не має. Як в такому випадку заповнювати Декларацію з акцизного податку? Акцизні накладні відображаються в декларації датою виписки чи датою реєстрації?

У ІПК від 23.01.2018 р. №254/6/99-99-15-03-03-15/ІПК податківці зазначали, якщо Товариство є платником акцизного податку в розумінні пп. 212.1.15 ПКУ та здійснює операції з реалізації пального за допомогою паливних карток, талонів на пальне, з метою виявлення необлікованих об'ємів пального воно зобов'язане складати акцизні накладні на такі обсяги реалізації, зареєструвавши акцизні накладні в ЄРАН згідно з п. 231.1 ПКУ.

Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального здійснюється у додатку 1-1 до Декларації. При цьому, об’єкт оподаткування для зазначених платників акцизного податку виникає у випадку, визначеному у пп. 213.1.12 ПКУ.

Додаток 1 - 1 обов’язково заповнюється всіма платниками (юридичними та фізичними особами) акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробниками) незалежно від того, чи був у звітному періоді об’єкт оподаткування. 

Крім того, п. 7 розд. ІV Порядку №14 суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів передбачено заповнення Розділу Д «Податкові зобов’язання з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів», в якому зазначаються податкові зобов’язання з акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами, розраховані окремо за кожним кодом за КОАТУУ. 

Суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі – платниками акцизного податку при здійсненні роздрібної торгівлі пальним для обчислення суми акцизного податку заповнюється розділ ІІ додатку 6 до Декларації. 

Враховуючи зазначене, платники акцизного податку - особи, що реалізують пальне заповнюють та подають Розділ В та додаток 1 - 1 до Декларації. Платники, які здійснюють роздрібну реалізацію пального, додатково заповнюють та подають Розділ Д та додаток 6 (розділ ІІ) до Декларації. 

 

Дата відображення акцизних накладних в декларації

Порядок заповнення Декларації акцизного податку викладено у Порядку №14. Згідно з п. 2 Розділу V Порядку №14 додаток 1-1 заповнюється так:

  • у графі 5 відображаються обсяги реалізованого пального за зареєстрованими в ЄРАН акцизними накладними, виданими отримувачу пального, розрахунками коригування до акцизних накладних. При цьому інформація надається в розрізі кодів УКТ ЗЕД, детальні дані щодо кожної зареєстрованої акцизної накладної не наводяться;
  • у графах 6-10 відображаються обсяги реалізованого пального за зареєстрованими в ЄРАН акцизними накладними, які не видавалися отримувачу пального, розрахунками коригування до акцизних накладних за відповідними типами причин.

Реєстрація акцизної накладної в ЄРАН вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Отже, якщо дата складання і реєстрації акцизної накладної припадають на один звітний період, то обсяг реалізованого пального відображається в декларації за цей звітний період. 

Якщо ж акцизна накладна була складена в одному звітному періоді, а фактична дата реєстрації припадає на наступний, то обсяг реалізованого пального за такою акцизною накладною потрапить до декларації за той звітний період, в якому таку акцизну накладну було зареєстровано.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024410
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.202494
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202465
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202463
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024191