• Посилання скопійовано

Використання коштів із субрахунку 425 "Інший додатковий капітал"

Чи можна використати кошти з субрахунку 425 "Інший додатковий капітал" для надання благодійної допомоги громадській організації для проведення капітального ремонту покрівлі школи?

Рахунки 4 класу призначені для узагальнення інформації про стан і рух коштів різновидностей власного капіталу, зокрема, додаткового. Загалом субрахунок 425 "Інший додатковий капітал" призначено для узагальнення інформації про інші види додаткового капіталу, які не зазначені на субрахунках 421-424. За кредитом рахунку 42 "Додатковий капітал" відображається збільшення додаткового капіталу, за дебетом - його зменшення. 

Така інформація про цей субрахунок міститься в Інструкції №291 і за нею та роз’ясненнями Мінфіну, на цьому субрахунку може проводиться облік: 

  • капіталу у сумі вартості необоротних активів, отриманих за договором оренди цілісних майнових комплексів;
  • курсових різниць за зобов'язаннями засновників з внесків до статутного капіталу (лист Мінфіну від 19.11.2013 р. №31-08410-07-16/33606);
  • залишкової вартості переданих основних засобів та інших необоротних матеріальних активів, які належать до державної або комунальної власності та не увійшли до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), у тому числі приватизованого житлового фонду (лист Мінфіну від 29.7.2009 р. №31-34000-10-16/20641), тощо. 

Однак на сьогодні немає жодних інструкції, на що саме суми, накопичені за кредитом субрахунку 425, можуть бути використані. Водночас Інструкція №291 передбачає кореспонденцію дебету рахунку 42 з досить великою кількістю рахунків. Це, на нашу думку, означає, що підприємство може використати накопичені кошти на свій розсуд, у будь-якому напрямку власної діяльності. 

Якщо підприємство, наприклад прийняло рішення надати допомогу благодійнйі громадській організації на ремонт школи, то в бухобліку слід зробити наступні проведення:

Зміст операції

Дебет

Кредит

Прийнято рішення про надання допомоги

425

377

Надано допомогу матеріалами, власною продукцією або коштами з поточного рахунку

377

20 (26), або 311

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    03.07.202515
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202530
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.2025232
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025696
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202542