Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Облік повернутих працівнику сум по виконавчому провадженню

Після уточнення у представника юстиції сплачених сум по виконавчому провадженню, частина суми, що була раніше сплачена працівником підприємства, була повернута на поточний рахунок підприємства та перерахована працівнику під час виплати зарплати. Як правильно відобразити ці операції в бухобліку?

Згідно з ч. 1 ст. 42 Закону №1404 кошти виконавчого провадження складаються з виконавчого збору, стягнутого з боржника в порядку, встановленому ст. 27 цього Закону, або основної винагороди приватного виконавця, авансового внеску стягувача, стягнутих з боржника коштів на витрати виконавчого провадження.

Із запитання зрозуміло, що після звірки з представником Юстиції сплачених сум працівником  по виконавчому провадженню, останнім було повернуто сплату за виконавчим провадженням на поточний рахунок підприємства, яка в подальшому була перерахована працівнику під час виплати зарплати.

Повернута сума по виконавчому провадженню, яка буде перерахована працівнику, не підлягає оподаткуванню ПДФО та ВЗ, оскільки така сума не є доходом працівника та те, що із самої суми утриманих аліментів із зарплати вони не утримуються згідно з пп. 165.1.4 ПКУ. Також на цю суму не нараховується ЄСВ, оскільки вона не передбачена затвердженим переліком Порядку № 1170. Відповідно не підлягає відображенню в Додатку 1 та Додатку 4ДФ об'єднаної звітності.

В обліку таке повернення та виплату підприємство має відобразити наступним чином (див. таблицю):

Таблиця

Облік повернутих працівнику сум по виконавчому провадженню та їх виплата

№з/п

Зміст операції

Кореспонденція рахунків

Сума

Дт

Кт

1.

Повернуто на поточний рахунок підприємства зайво сплачену суму по виконавчому провадженню

311

685

100,00

2.

Перераховано кошти працівнику під час виплати зарплати

685

661

100,00

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 64 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
Заработная плата , Учет

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме