• Посилання скопійовано

Відображення в обліку безоплатної передачі НА неприбутковій організації

Неприбутковій організації безоплатно передали нематеріальний актив. Як його відобразити в бухгалтерському обліку?

Вибуття НА оформляється комісією актом (самостійно розробленою формою) чи за раніше чинною типовою формою №НА-3, який затверджується керівником підприємства. Крім того, складається Акт приймання-передачі об’єкта НА у двох примірниках.

Якщо підприємство, яке передає НА неприбутковій організації, є платником податку на прибуток та таке, що визначає об'єкт оподаткування з урахуванням різниць, передбачених положеннями р. III ПКУ, повинні будуть врахувати різниці, що виникають при нарахуванні амортизації та при вибутті необоротних активів, згідно зі ст. 138 ПКУ.

Зокрема, якщо НА безоплатно передаються іншій особі, то у разі такої передачі фінансовий результат до оподаткування підлягає збільшенню на суму залишкової вартості окремого об'єкта НА, визначеної відповідно до НП(С)БО, та зменшенню на суму залишкової вартості окремого об'єкта НА, визначеної з урахуванням положень ст. 138 ПКУ.

Крім того, якщо під час придбання НА підприємство відобразило податковий кредит, то на дату безоплатної його передачі підприємство має нарахувати податкові зобов’язання (п. 198.5 ПКУ). В цьому випадку базою оподаткування виступить балансова (залишкова) вартість об’єкта НА, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюється така операція (п. 189.1 ПКУ), тобто його безоплатна передача.

Облік безоплатної передачі НА неприбутковій таблиці відобразимо в таблиці.

Таблиця

№з/п

Зміст операції

Кореспонденція рахунків

Сума

Дт

Кт

1.

Безоплатна передача НА з одночасним списанням залишкової вартості переданого об'єкту

976

12

1000,00

2.

Списання суми нарахованого зносу по об'єкту НА, що передається (сума умовна)

133

12

600,00

3.

Відображення суми податкового зобов'язання з ПДВ

976

641

200,00

4.

Віднесення на фінансовий результат витрат, пов’язаних з безоплатною передачею нематеріального активу

793

976

1000,00

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство приймає участь в декількох аукціонах щодо оренди та придбання нерухомості державної та комунальної власності. Як відобразити в обліку сплату реєстраційного та гарантійного внеску?
    26.04.20245
  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024161
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.202456
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202425
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202449