Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Виплата винагороди за договором підряду: як відобразити в бухобліку?

ТОВ уклало договір підряду на будівництво об'єкту. Окремим пунктом договору прописано виплату винагороди підряднику, якщо роботи будуть виконано до певної дати в сумі 10 тис. доларів. Винагорода в загальну суму договору не враховується. Підряднику її виплатили в гривнах за курсом на дату виплати. Як відобразити операцію в обліку?

Найчастіше підприємство, а отже, й бухгалтер, у своїй діяльності має справу з договором підряду на виконання будівельно-монтажних робіт. Підрядником, тобто виконавцем, як правило, виступає юрособа — будівельна фірма (будівельно-монтажне управління), що має ліцензію на виконання будівельних робіт. Підрядник укладає договір підряду (контракту) на будівництво (проектування) об'єктів, відповідно до визначених у ньому умов виконує передбачені договором підряду роботи та передає їх замовнику.

Згідно зі ст. 837 ЦКУ за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Виплата замовником винагороди підряднику юрособі в бухобліку відображається так:

1. Дт 151 Кт 631 - підписано акт виконаних робіт;

2. Дт 641/ПДВ Кт 631 - нараховано ПК з ПДВ у складі виконаних робіт за наявності ПН;

3. Дт 631 Кт 311 - перераховано винагороду підряднику.

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
Строительство , Учет , Договор

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме