Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Кредиторська заборгованість із підзвітною особою: чи дисконтувати?

Чи проводити дисконтування кредиторської заборгованості підзвітній особі (оплата за ТМЦ), якщо вона виникла в 2016 році та непогашена станом на 01.01.2020 року?

Кредиторська заборгованість із підзвітною особою за придбані ТМЦ є поточною заборгованістю.

Так, якщо в колективному трудовому договорі передбачено термін для виплати компенсації підприємством витрат, понесених працівником на господарські потреби підприємства в прив'язці до дня затвердження авансового звіту, тоді починати відлік терміну позовної давності необхідно з дня, наступного за днем затвердження такого звіту.

У іншому випадку або в разі, якщо інший відправної точки немає, слід керуватися нормою ч. 2 ст. 530 ЦКУ. Так, боржник повинен виконати такий обов'язок у 7-денний строк від дня пред'явлення письмової вимоги. Термін давності в 3 роки у такому разі почне свій відлік з 8 дня з дати пред'явлення працівником такої  вимоги.

Детальніше про це ми писали тут та тут.

Таким чином, оскільки боржник, тобто підприємство-роботодавець, повинен виконати обов'язок щодо компенсації понесених витрат працівнику у 7-денний строк від дня пред'явлення письмової вимоги, тобто в строк погашення заборгованості перед працівником менше 1 року, то ця заборгованість є поточною.

Що стосується прострочення поточної заборгованості, то від того, що поточна заборгованість стала простроченою, вона не стала довгостроковою. А тому, якщо прострочення стосується поточної заборгованості, то дисконтувати її не потрібно.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
Задолженность , Учет , Дисконтирование

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме