Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Облік внеску до статутного капіталу нерухомим майном

Статутний капітал ТОВ складається з грошових коштів та нерухомого майна. Як в бухобліку відобразити внесення статутного капіталу нерухомим майном? Як відображається внесення частки в статутному капіталі кожного місяця по 10 тис. грн?

У разі прийняття загальними зборами учасників товариства рішення про внесення майна до статутного капіталу підприємства, у протоколі таких зборів вони повинні встановити погоджену вартість такого майна. Окрім цього встановлюється і загальний розмір статутного капіталу в грошовій формі. На підставі протоколу погоджена учасниками вартість нерухомого майна відображається за дебетом рахунку обліку заборгованості учасників підприємства за внесками до СК в кореспонденції з рахунком обліку СК (Дт 46 Кт 40).

Одержання об'єктів нерухомості (зокрема, під час оформлення переходу права власності) відображається за дебетом рахунку обліку будинків та споруд і погашенням (зменшенням) заборгованості учасників (Дт 103 Кт 46).

Внесок частини СК, яка встановлена в грошовому розмірі на дату надходження, в бухобліку відображається записом: Дт 311 Кт 46 (на рахунок в банку) або Дт 301 Кт 46 (якщо готівкою в касу).

Про податкові наслідки здійснення внеску до статутного капіталу майном читайте тут.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
Уставный капитал , Недвижимость , Учет

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме