20 травня 2022 року набув чинності Закон №2259-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану», яким, зокрема, до Закону №389, яким уточнено окремі питання здійснення місцевого самоврядування в умовах воєнного стану.
Згідно з ч. 5 ст. 10 Закону №389 у період дії воєнного стану особи призначаються на посади державної служби, посади в органах місцевого самоврядування, посади керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, комунальних підприємств, установ, організацій керівником державної служби або суб’єктом призначення, сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради, начальником відповідної військової адміністрації без конкурсного відбору, обов’язковість якого передбачена законом.
Для цього претенденту достатньо подати:
- заяву;
- заповнену особову картку встановленого зразка;
- документів, що підтверджують громадянство України, освіти та досвіду роботи згідно з вимогами законодавства, встановленими щодо відповідних посад.
При цьому не подається (ч. 6 ст. 10 Закону №389):
- декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачену Законом "Про запобігання корупції";
- документ про підтвердження рівня володіння державною мовою відповідно до Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
Зазначені документи потрібно буде подати протягом трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану (ч. 7 ст. 10 Закону №389).
Спеціальна перевірка, передбачена Законом "Про запобігання корупції" та Законом "Про очищення влади", стосовно осіб, призначених у період дії воєнного стану, буде здійснена протягом трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану, крім випадку звільнення такої особи до дня припинення чи скасування воєнного стану або закінчення проведення зазначених перевірок під час дії воєнного стану (ч. 8 ст. 10 Закону №389).
Про це також йдеться у роз’ясненні №161-р/з від 25.10.2022 р. Національного агентства України з питань державної служби .
Також, після припинення чи скасування воєнного стану, але не пізніше 6 місяців з дня його припинення чи скасування, на посади в ОМС оголошується конкурс, передбачений відповідним законом. Граничний строк перебування особи на посаді, на яку її призначено у період дії воєнного стану, становить не більше 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану (абз. 2 ч. 7 ст. 10 Закону №389).
Таким чином, призначити на посаду в ОМС, у період воєнного стану, можна і шляхом переведення посадової особи на іншу посаду, але лише тієї посадової особи, що прийнята до початку воєнного стану. Оскільки обмеження, щодо переведення на посади в ОМС, встановлене абз. 2 ч. 5 ст. 10 Закону №389, стосується лише посадових осіб призначених у період дії воєнного стану без обов’язкового конкурсного відбору.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити