Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Яка відповідальність за несвоєчасну виплату зарплати у межах місяця?

Які штрафні санкції передбачені юрособі (загальна система оподаткування) у випадку виплати авансу та зарплати більше ніж через 16 календарних днів?

До роботодавців (і це стосується як юридичних, так і фізичних осіб), може застосуватися відповідальність визначена ст. 265 КЗпП у вигляді фінансової санкції (штрафу). Розмір штрафу у цьому випадку становить одну мінімальну зарплату, як за інші порушення трудового законодавства, у 2018 р. цей штраф складає 3723,00 грн.

Посадову особу, яка винна у порушенні строків виплати зарплати (якщо виконання цих строків є її обов’язком) може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Згідно із ст. 147 КЗпП, видів дисциплінарної відповідальності два – догана або звільнення.

Посадових осіб може бути притягнуто до адміністративної відповідальності на підставі ст. 41 КЗпАП. Порушення встановлених термінів виплати зарплати тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (от 510 грн до 1700 грн). 

Повторне протягом року вчинення порушення або ті ж діяння, вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 5100 грн). 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Заробітна плата , Штрафи

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі