Відповідно до ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при наданні послуг у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, зобов’язані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням чека;
2) видавати особі, яка отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні послуг в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції – чек РРО.
Якщо чек не пробили та не видали клієнту, цю помилку виправити вже не можна.
Штрафні санкції
Згідно з п. 1 ст. 17 Закону про РРО передбачено штрафи у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту:
1) непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи;
2) нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:
- вчинене вперше - 1 гривня;
- за кожне наступне вчинене порушення - 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
Адміністративна відповідальність передбачена ст. 155-1 КУпАП: порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції (тобто на касира), від двох до п'яти н.м.д.г і на посадових осіб - від п'яти до десяти н.м.д.г.
Якщо ці дії вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, то це тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п'яти до десяти н.м.д.г. і на посадових осіб - від десяти до двадцяти н.м.д.г.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись