Відповідно до ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані, зокрема:
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції – п. 2 ст. 3 Закону про РРО;
- подавати до органів доходів і зборів за допомогою дротових або бездротових каналів зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам'яті модемів, які до них приєднані - п. 7 ст. 3 Закону про РРО;
- щоденно друкувати на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій - п. 9 ст. 3 Закону про РРО.
Форму фіскального чека наведено у Додатку 1 до Положення про форму та зміст розрахункових документів .
Фіскальний касовий чек на товари (послуги)
Форма №ФКЧ-1
Рядок 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 |
‹Найменування господарської одиниці› ‹Адреса господарської одиниці› ПН ‹Індивідуальний податковий номер платника ПДВ› ІД ‹податковий номер/серія та номер паспорта* ‹Кількість товару (послуги)› ‹Знак множення› ‹Вартість одиниці виміру› ‹Назва товару (послуги)› ‹Вартість› ‹Літерне позначення ставки ПДВ› ‹Форма оплати› ‹Сума коштів› СУМА ‹Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком› ПДВ ‹Літерне позначення ставки ПДВ› ‹Ставка ПДВ у відсотках› ‹Сума ПДВ› Акцизний податок ‹Ставка акцизного податку› ‹Сума акцизного податку› ‹Номер чека› ‹Поточна дата› ‹Час проведення розрахунку› ФН ‹Фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій› ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК ‹найменування або логотип виробника› |
* Для фізосіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.
Найменування та адреса господарської одиниці належать до обов’язкових реквізитів касового чеку (п. 2 розділу ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів).
Якщо ці реквізити відсутні, то це означає, що такий чек не є розрахунковим документом встановленої форми, а отже, документ належної форми №ФКЧ-1 не було роздруковано.
У п. 1 ст. 17 Закону про РРО передбачено штраф за нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:
- вчинене вперше - 1 гривня;
- за кожне наступне вчинене порушення - 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
Отже, потрібно якнайшвидше виправити цю ситуацію та друкувати на РРО фіскальні чеки встановленої форми.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись