• Посилання скопійовано

Неоплачений статутний капітал: відповідальність

Підприємство створено 19.02.2015 р., проте так і не запрацювало. В балансі був відображений лише зареєстрований і неоплачений капітал – 1 000 грн. На сьогодні статутний капітал не поповнено. Які наслідки і штрафні санкції?

За приписами ч. 3 ст. 144 ЦКУ статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю підлягає сплаті учасниками товариства до закінчення першого року з дня державної реєстрації товариства. 

Якщо ж вклади не внесені або неповністю, загальні збори учасників приймають одне з таких рішень: 

  • про виключення із складу товариства тих учасників, які не внесли (не повністю внесли) свої вклади, та про визначення порядку перерозподілу часток у статутному капіталі;
  • про зменшення статутного капіталу та про визначення порядку перерозподілу часток у статутному капіталі;
  • про ліквідацію товариства.

Але прийняти таке рішення – не обов’язок, а право загальних зборів учасників. Жодної відповідальності за несплату вже зареєстрованого статутного капіталу чинним законодавством не визначено: це питання лежить в сфері компетенції загальних зборів підприємства – висувати чи не висувати перед засновниками певні вимоги щодо перерозподілу часток, зменшення статутного капіталу чи ліквідації підприємства. Загальні збори можуть просто проігнорувати факт несплати зареєстрованого статутного капіталу і це жодним чином не відобразиться на фінансово-господарській діяльності товариства.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»