На нашу думку за не наведення у звіті за формою 1 ДФ виплат ФОПам, які не оподатковуються ПДФО, штрафні санкції, передбачені п. 119.2 ПКУ, починаючи з 01.01.2014 р. застосовуватися не повинні. І ось чому.
Згідно із нової редакції п. 119.2 ПКУ, штрафні санкції виникають у разі неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку. Саме в такому випадку виникає штраф у розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.
Оскільки не наведення у звіті за формою 1 ДФ виплат ФОПам, які не оподатковуються ПДФО, не призводить до заниження/завищення податкових зобов’язань платника податку, не призводить до зміни платника податку, то ці штрафи застосовуватися не повинні.
Відповідне роз’яснення надано податківцями у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (підкатегорія 103.26): у разі якщо виправлення помилки щодо виплачених доходів, які не підлягають оподаткуванню у джерела виплати, не призвело до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та не відбулося зміни платника, тобто номер облікової картки платника – отримувача доходу вказано вірно, то штрафні (фінансові) санкції до такого податкового агента не застосовуються. Оскільки щодо зазначених ФОПів номер облікової картки платника – отримувача доходу взагалі не наводився (через те, що виплати їм доходу не відображалися в звіті за формою 1 ДФ), то підстав для застосування штрафу, на нашу думку, немає. Але оскільки у податківців може бути інша думка з цього приводу, радимо звернутися до ДПІ за індивідуальною податковою консультацією згідно із ст. 52 ПКУ.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись