• Посилання скопійовано

Відповідальність за помилки при відображення КВЕД у декларації платника ЄП

ФОП (платник ЄП) подав декларацію платника ЄП, однак у полі 9 зазначив лише основний КВЕД і не зазначив інші КВЕД, за якими було отримано дохід. Яка відповідальність? Як заповнити ф. №1ДФ у разі сплати за оренду авто підприємцю - платнику ЄП, що має КВЕД 77.11 (з ознакою доходу "196" або "157")?

Декларація платника ЄП

Як роз’яснювали податківці у підкатегорії 107.08, "ЗІР", у полі 9 "Види підприємницької діяльності у звітному періоді" декларації фізособи - платника ЄП зазначається код та назва виду економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД) лише тих видів підприємницької діяльності, які фактично здійснювалися у звітному періоді платником єдиного податку.

Однак, ані ПКУ, ані іншими законодавчими актами відповідальності за помилки у цьому полі не передбачено, оскільки така помилка не призводить до заниження податкового зобов’язання. Крім того, така помилка не призведе і до втрати статусу платника ЄП, оскільки це передбачено лише у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, а не у декларації.

 

Форма №1ДФ

Згідно з Довідником ознак доходів, що наведено у Наказі №4, за наведеними у запитанні ознаками доходу відображаються такі доходи:

  • 196 (до 01.07.2020 - 106) - дохід від надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пп. 170.1 ПКУ (пп. 164.2.5 ПКУ);
  • 157 - дохід, виплачений самозайнятій особі (пп. 165.1.36 ПКУ, ст. 177 - 178 ПКУ);

При цьому, пп. 165.1.36 ПКУ передбачає, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, дохід фізичної особи - підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування відповідно до ПКУ.

Своєю чергою, за пп. 164.2.5 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пп. 170.1 ПКУ.

Водночас, КВЕД 77.11 передбачає надання в оренду й операційний лізинг автотранспортних засобів.

Таким чином, з ознакою доходу "196" (до 01.07.2020 - 106) відображається дохід, що виплачується фізичній особі (не підприємцю) і з якого відповідно податковим агентом утримується сума ПДФО та ВЗ як з доходу фізособи.

З ознакою доходу "157" відповідно відображається сума доходу, що виплачується підприємцю і не підлягає оподаткуванню при його виплаті.

В даному випадку дохід виплачується саме фізособі підприємцю, а не просто фізособі.

Отже, оскільки в даному випадку надання в оренду автомобілів є видом діяльності підприємця і не оподатковується при виплаті такого доходу (підприємець самостійно сплачує податки згідно з своєю системою оподаткування), то така виплата відображається з ознакою доходу "157".

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Період для виплати зарплати у ФОПа: штрафи
    Якщо у ФОП є наказ про виплату зарплати 15 і 30 (31) числа місяця, чи є він аргументом при перевірці? Зарплата за березень 2024 р. була виплачена 29.03.2024 р., а зарплата за І половину квітня буде виплачена 15.04.2024 року (це вже 17 днів). Це буде порушенням строків виплати? Які можуть бути штрафні санкції?
    15.04.20241001
  • Відповідальність за несвоєчасну виплату компенсації працівникам
    У зв'язку з військовою агресією рф підприємство з 01.04.2022 р. призупинило дію трудових договорів з працівниками. При бажанні працівників звільнитися підприємство звільняє працівників, але компенсацію за невикористані дні відпустки не виплачує через відсутність коштів. Яка відповідальність підприємства за невиплату компенсації за невикористану відпустку?
    01.04.20241 126
  • Відповідальність за несвоєчасну утилізацію шин
    Підприємство протягом 2017 – 2023 років придбавало, використовувало і списувало шини для автомобілів, які використовувало у власній діяльності. Списані шини тимчасово зберігаються на території підприємства. Але договору на утилізацію із спеціалізованим підприємством не було. В 2024 році такий договір буде укладено. Чи виникає необхідність сплачувати екоподаток?
    25.03.20242 500
  • Який штраф може бути в разі нереєстрації адреси нової торгової точки?
    Під час податкової перевірки виявлено, що в чеку РРО адреса торговельної точки вказана правильно, але до податкової служби інформацію про таку нову торгову точку не подали (у формах №20-ОПП, №1-РРО). Який штраф загрожує?
    26.02.202498
  • Яка відповідальність за сплату ПДФО не за місцем роботи підрозділу?
    Підприємство зареєстровано в Києві, а діяльність веде в Броварах. Сплачує ПДФО та подає звітність за місцем реєстрації – у Києві. Які можуть бути наслідки цього?
    06.02.20249373