Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Торгівля горіхами під час карантину: чи є право і чи будуть штрафи?

Чи має право підприємець з найманими працівниками працювати під час карантину, якщо його діяльність пов’язана з заготівлею та продажем горіхів? Які можуть бути штрафні санкції за продовження роботи під час карантину?

У Постанові №211 зазначено, що до 24 квітня 2020 р. заборонено роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, а саме:

 • закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо),
 • торговельно-розважальних центрів,
 • інших закладів розважальної діяльності,
 • фітнес-центрів,
 • закладів культури,
 • торговельного і побутового обслуговування населення.

Дозволено працювати  таким суб’єктам господарювання:

 • Торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
 • провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування РРО, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
   
 • торговельна діяльність та діяльність з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Також вищезгаданою постановою заборонено до 24 квітня проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

 

Відповідальність за порушення правил карантину

Відповідно до ст. 44-3 КУпАП порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, призведе до накладення штрафу:

 • на громадян - 1000-2000 н.м.д.г. (17 000 - 34 000 грн);
 • на посадових осіб - 2000-10000 н.м.д.г. (34 000 - 170 000 грн).

Крім того, законопроектом передбачено і підвищення кримінальної відповідальності за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням. 

Згідно із ст. 325 ККУ, якщо порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, то це каратиметься:

 • штрафом від 1000 до 3000 н.м.д.г. (17000-51000 грн);
 • або арештом на строк до шести місяців,
 • або обмеженням волі на строк до трьох років,
 • або позбавленням волі на строк до трьох років.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Є вже перший випадок накладення штрафних санкцій за порушення правил карантину, докладно - тут.

Отже, враховуючи вищезазначене, вважаємо, що ФОПу, який займається заготівлею та продажем горіхів, які є продуктами харчування, можна продовжувати свою діяльність за умови, що у цій діяльності одночасно не приймає участі понад 10 осіб. А також, якщо відбуватиметься лише торгівля продуктами харчування та іншими товарами, якими дозволено торгувати під час карантину (див. вище), зокрема, горіхами.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Торгівля , Штрафи , COVID-19

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі