Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Штрафи за несвоєчасну сплату ЄСВ роботодавцем

Підприємство при виплаті зарплати ЄСВ сплатило на старий рахунок. На наступний робочий день кошти повернулися і були сплачені за правильними реквізитами. Чи буде в такому випадку застосовуватися штраф?

Роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця (ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ).

При цьому роботодавці (платники ЄСВ, які зазначені у ч. 1 п. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ) під час кожної виплати зарплати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується ЄСВ, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

Відповідальність за порушення строків сплати ЄСВ встановлено ст. 25 Закону про ЄСВ, зокрема, згідно з п. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ орган доходів і зборів застосовує до платника ЄСВ такі штрафні санкції:

  • за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум;
  • за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10% таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

Таким чином, якщо підприємство не сплатило ЄСВ разом з виплатою зарплати, то на нього очікую фінансові санкції у розмірі 10% від суми несвоєчасно сплаченого податку. Штраф у розмірі 20% застосовувався б, якщо б платник податку не сплатив податок до 20 числа наступного місяця, за місяцем, у якому виплачено дохід.

Водночас, варто зазначити, що оскільки ЄВ було перераховано на неправильні реквізити з вини платника податку, то звільнення від штрафів не застосовується. Звільнення від штрафів можливе було б тільки у тому випадку, якщо така б помилка сталася з вини банку (про це ми писали тут).

Крім того, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність (ст. 165-1 КУпАП):

Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, у сумі:

  • що не перевищує 3 НМДГ, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб-підприємців або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від 40 до 80 НМДГ. За повторне протягом року вчинення таких дій – від 150 до 300 НМДГ.
  • більше 300 НМДГ – тягне за собою накладення штрафу на зазначених осіб від 80 до 120 НМДГ. За повторне протягом року вчинення таких дій – від 150 до 300  НМДГ.

Про відповідальність за несвоєчасну сплату ЄСВ ми також писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Єдиний соціальний внесок , Штрафи

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі