• Посилання скопійовано

Штраф за неподання №1ДФ: за кожне порушення чи до загальної кількості?

Підприємець (платник ЄП ІІ групи) орендує приміщення у фізособи (з 1 березня 2018 р.). Не подано ф. №1ДФ за попередні періоди (сплата здійснювалася вчасно). ДФС нарахувала штраф 510 грн за кожний неподаний розрахунок. Чи правомірно це? Чи потрібно подавати звіти за попередні періоди?

Згідно з пп. 119.2 ПКУ за неподання або подання з порушенням встановлених строків, звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків (розрахунок №1ДФ) передбачено таку відповідальність:

  • штраф у розмірі 510 гривень;
  • штраф у розмірі 1020 гривень (якщо ті самі дії вчинені платником податку, до якого протягом року було застосовано штраф за те саме порушення).

При цьому, на відміну від пп. 120.1 ПКУ (яким встановлено штрафи за неподання декларацій) у п. 119.2 ПКУ не зазначено, що відповідальність застосовується за кожне таке порушення.

Крім того, самі ж податківці у "ЗІР" (підкатегорія 103.26) у відповіді на дане запитання зазначають, що відповідальність застосовується до загальної кількості порушень, зазначених абз. 1 пп. 119.2 ПКУ, а не до кожного порушення окремо.

Таким чином вважаємо, що податківцями накладання штрафу за пп. 119.2 ПКУ за кожний квартал є необґрунтованим, оскільки такий штраф застосовується до загальної кількості порушень, які було виявлено під час перевірки.

 

Чи потрібно подавати звіт за попередні періоди?

Так, накладання штрафу не звільняє платника податку від обов’язку подання такої звітності за кожний минулий квартал. Водночас, при подання такої звітності за попередні періоди необхідно зазначати тип розрахунку «Звітний». Штраф за несвоєчасне подання розрахунку застосовуватись не буде, оскільки платник податку вже був оштрафований за пп. 119.2 ПКУ за таку звітність (тобто подвійних штрафів не буде).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Які наслідки, якщо новостворене підприємство працювало без ведення військового обліку?
    Підприємство створене 01.12.2023 р. У штаті був один директор, військовозобов’язаний. У серпні прийнято нового директора, який знятий з військового обліку. Військовий облік не вівся, повідомлення, накази, звіти у ТЦК не подавали. У жовтні 2024 р. буде перевірка з обласного ТЦК. Якщо зараз зробити накази, заповнити всі додатки, чи буде штраф і якщо буде, то на кого його випишуть?
    30.09.2024971
  • Що буде, якщо відповідальний за військовий облік не пройшов підвищення кваліфікації?
    На підприємстві 12 військовозобов'язаних. На бухгалтера покладено обов'язок ведення військового обліку з доплатою. Якщо бухгалтер не пройшов підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку і не має сертифіката, чи будуть штрафні санкції?
    26.09.20241 120
  • У який строк виписують ППР після складання акту перевірки?
    Підприємство за ІІ та ІІІ квартали 2022 р. несвоєчасно подало Єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. 19.01.2023 р. складено акт перевірки, на підставі цього акту 01.08.2024 р. виписано ППР на сплату штрафу. Чи не порушені граничні строки, в які могло бути виписано ППР?
    14.08.2024665
  • Як заповнити платіжку на сплату адміністративного штрафу?
    Підприємство отримало адміністративний штраф за порушення водієм правил дорожнього руху. Який повинен бути тип призначення платежу – структурований чи неструктурований і який код?
    17.06.202480
  • Штраф за невиконання нормативу робочих місць
    Перевірили єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ та виявили, що у рядку 102 є помилка у середньообліковій кількості осіб з інвалідністю у серпні та вересні 2023 р. (замість 11 вказано 7 осіб). Як виправити помилку? Як виправдатися перед Фондом осіб з інвалідністю, якщо прийшла позовна заява? Що входить до середньооблікової чисельності для розрахунку осіб з інвалідністю?
    10.06.20241 3273