Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Штраф за неподання №1ДФ: за кожне порушення чи до загальної кількості?

Підприємець (платник ЄП ІІ групи) орендує приміщення у фізособи (з 1 березня 2018 р.). Не подано ф. №1ДФ за попередні періоди (сплата здійснювалася вчасно). ДФС нарахувала штраф 510 грн за кожний неподаний розрахунок. Чи правомірно це? Чи потрібно подавати звіти за попередні періоди?

Згідно з пп. 119.2 ПКУ за неподання або подання з порушенням встановлених строків, звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків (розрахунок №1ДФ) передбачено таку відповідальність:

  • штраф у розмірі 510 гривень;
  • штраф у розмірі 1020 гривень (якщо ті самі дії вчинені платником податку, до якого протягом року було застосовано штраф за те саме порушення).

При цьому, на відміну від пп. 120.1 ПКУ (яким встановлено штрафи за неподання декларацій) у п. 119.2 ПКУ не зазначено, що відповідальність застосовується за кожне таке порушення.

Крім того, самі ж податківці у "ЗІР" (підкатегорія 103.26) у відповіді на дане запитання зазначають, що відповідальність застосовується до загальної кількості порушень, зазначених абз. 1 пп. 119.2 ПКУ, а не до кожного порушення окремо.

Таким чином вважаємо, що податківцями накладання штрафу за пп. 119.2 ПКУ за кожний квартал є необґрунтованим, оскільки такий штраф застосовується до загальної кількості порушень, які було виявлено під час перевірки.

 

Чи потрібно подавати звіт за попередні періоди?

Так, накладання штрафу не звільняє платника податку від обов’язку подання такої звітності за кожний минулий квартал. Водночас, при подання такої звітності за попередні періоди необхідно зазначати тип розрахунку «Звітний». Штраф за несвоєчасне подання розрахунку застосовуватись не буде, оскільки платник податку вже був оштрафований за пп. 119.2 ПКУ за таку звітність (тобто подвійних штрафів не буде).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
1-ДФ , 2 група ЄП , Відповідальність , Єдиний податок , Звітність , Підприємці , Штрафи , ДФСУ

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі