Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Який розмір штрафу накладається за неподання звітів про пільги протягом 2018 року?

Підприємство вчасно не подавало звіти про пільги за звітні періоди 2018 р. (усі подано в лютому 2019 року). Штраф в розмірі 170 грн оплачено відповідно до ППР за І квартал 2018 р. За півріччя та 9 місяців прийшло ППР на суму штрафу 2040 грн (по 1020 грн за кожен звіт). Чи є таке рішення правомірним?

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабміну №1233, є обов'язковим для виконання суб'єктами господарювання, які відповідно до ПКУ не сплачують податки та збори до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг.

Пунктом 3 Порядку № 1233 визначено, що звіт про пільги подається суб'єктом господарювання за три, шість, дев'ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі, якщо суб'єкт господарювання пільгами не користується, звіт подавати не потрібно. 

Відповідно до п. 120.1 ПКУ неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов'язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Аналогічні дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

ДФС у листі від 17.01.2018 р. №1390/7/99-99-12-02-04-17 повідомляє, що оскільки ПКУ передбачено подання відомостей про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг), у вигляді звіту про суми податкових пільг, то за неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ПКУ.

«За кожне таке неподання або несвоєчасне подання» означає подання певного звіту (податкової декларації).

Наприклад, крім звіту про пільги підприємство також не подавало за І квартал 2018 р. податкову декларацію з туристичного збору, платником якого воно є.

У цьому разі штраф у розмірі 170 грн накладатиметься за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, тобто 170 грн за неподання звіту про пільги та 170 грн за неподання податкової декларації з туристичного збору.

Подальше неподання протягом року такого ж звіту чи податкової декларації (тобто, аналогічні дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Отже, рішення податкового органу правомірне.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Звітність , Штрафи , Пільги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі