Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Підприємство не подало звіт про пільги: яка відповідальність?

У І кварталі 2018 року підприємство здійснило продаж товару, який звільнено від ПДВ. Звіт про пільги підпприємство не подало. ДФС нарахувала 170 гривень штрафу. Чи потрібно подавати звіт за І квартал 2018 року? Чи потрібно подавати звіт за наступні звітні періоди, якщо пільгові операції не здійснювалися?

Звіт про суми податкових пільг подається за І квартал, півріччя, три квартали та рік протягом 40 календарних днів після закінчення податкового періоду.

При цьому, відповідно до п. 49.2 ПКУ платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Зокрема, даний пункт застосовуються й щодо подання Звіту про суми податкових пільг.

Зважаючи на те, що даний звіт подається накопичувальним підсумком, то відповідно, якщо у платника податків здійснювалися пільгові операції у І кварталі, він зобов’язаний подавати такий звіт також за півроку, 9 місяців та рік.

Перше таке порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (зокрема, за умов запитання, такий штраф вже було накладено).

За аналогічні дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Таким чином, вважаємо, що податківцями за неподання (або несвоєчасне) подання звіту за пів року, 9 місяців та рік може бути застосовано відповідальність у розмірі 1020 гривень.

Водночас, звертаємо увагу, що нарахований податківцями та сплачений штраф за неподання звіту не звільняє від обов’язку його подання. Таким чином, платник податку після сплати штрафних санкцій зобов’язаний подати такий звіт до податкового органу.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Звітність , Штрафи , Пільги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі