Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Чи можна уникнути штрафу за несвоєчасну реєстрацію ПН на неплатника ПДВ?

ДФС застосувала штрафи за невчасну реєстрацію ПН на неплатників ПДВ. Раніше штрафи на неплатників ПДВ не застосовувалися. Нещодавно оновилася програма в ДФС за 2017-2018 рр. і на даний час податківці бачать інформацію про несвоєчасну реєстрацію ПН на неплатників ПДВ та застосовують штрафи. Чи можливо їх уникнути?

До 01.01.2017 р. штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК застосовувалися лише у разі, якщо такі ПН/РК підлягали наданню покупцям-платникам ПДВ. Так наголошувала ДФС у листі від 21.10.2015 р. №22213/6/99-99-19-03-02-15. Тобто за несвоєчасну реєстрацію ПН для неплатників ПДВ штрафи дійсно не були передбачені.

З 01.01.2017 р. діє нова редакція ст. 120-1 ПКУ, згідно з якою за порушення термінів реєстрації ПН/РК у ЄРПН або у разі її відсутності штрафні санкції, визначені ПКУ, не застосовуються винятково до ПН, що не видаються отримувачу (покупцю) та складені на постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування та оподаткування за нульовою ставкою.

ДФС  у листі від  29.12.2017 р. №3246/6/99-95-42-03-15/ІПК зазначає, що порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації ПН та/або РК у ЄРПН (крім ПН, що не надається отримувачу (покупцю), складених на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог ст. 192 та 201 ПКУ покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу у розмірі від 10 до 50% (п. 120-1.1 ПКУ).

Водночас, якщо відсутня реєстрація протягом граничного строку, передбаченого пп. 201 ПКУ, ПН та/або РК у ЄРПН (крім ПН, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою), що зазначені у податковому повідомленні-рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, це тягне за собою накладання на платника податку штрафу в розмірі 50% суми податкових зобов’язань з ПДВ, зазначеної у такій ПН, або суми ПДВ, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН не складено.

Штрафи податківці зможуть застосовувати й на ПН, які датовані з 01.01.2017 р. до поточної дати, адже на камеральні перевірки щодо своєчасної реєстрації в ЄРПН ПН та РК відповідно до п. 76.3 ПКУ не поширюється строк проведення у 30 к.д. Такі камеральні перевірки проводяться з урахуванням загальних строків давності, визначених ст. 102 ПКУ (тобто 1095 к. д. з граничного дня для реєстрації в ЄРПН відповідних ПН або РК).

При цьому, ще на початку 2017 р. при усному консультуванні податківці зазначали, що штрафи, як й раніше, не поширюються на ПН та РК, що не надаються отримувачу (покупцю) незалежно від виду операцій.  Але ці консультації вже на той момент не відповідали нормам ПКУ, що почали діяти з 01.01.2017 р. Більш докладно про це ми писали тут>> 

Оскільки штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК на неплатників ПДВ прямо прописані у ст. 120-1 ПКУ та діють з 01.01.2017 р., уникнути їх не вдасться.

Отже, потрібно зареєструвати всі ПН з 01.01.2017 р. до даного часу, які залишаються незареєстрованими в ЄРПН.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Реєстрація , Штрафи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі