Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Як застосовується штраф за несвоєчасну реєстрацію акцизної накладної у роздрібній торгівлі?

ФОП здійснює роздрібну торгівлю пальним. У червні 2018 р. акцизну накладну було зареєстровано з запізненням на 12 днів. Законом №1791 з 01.01.2017 р. скасовано акцизний податок для роздрібних торговців пальним та ставку для роздрібного продажу пального. Який порядок нарахування штрафів на сьогодні?

Відповідно до п. 120-2.1 ПКУ порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН, встановлених ст. 231 ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі, зокрема, 2% від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів.

Сума акцизного податку в даному випадку визначається за ставкою, передбаченою пп. 215.3.4 ПКУ. Наприклад, якщо було несвоєчасно зареєстровано акцизну накладну на дизпаливо з кодом УКТ ЗЕД 2710 19 47 10, то сума штрафу буде розраховуватися за ставкою 139,50 євро за 1000 літрів, за курсом на початок звітного кварталу.

Відповідно до п. 217.3 ПКУ акцизний податок з товарів (продукції), вироблених на митній території України, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ, що діє на перший день кварталу, у якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом кварталу.

У червні 2018 року застосовується офіційний курс євро станом на 30 березня 2018 р. – адже саме цей курс діє на початок другого кварталу 2018 р. – 32,704238 грн за 100 євро.

Наприклад, було несвоєчасно зареєстровано акцизну накладну на 1500 літрів дизпалива. Сума акцизного податку з цього обсягу складає:

  • 1,5 тис. л * 139,50 євро * 32,704238 грн/євро = 6843,36 грн;

Сума штрафу в розмірі 2% від суми акцизу становить:

  • 2% * 6843,36 грн = 136,87 грн.

 

Порядок застосування штрафу

Підпунктом 75.1.1 ПКУ встановлено, що камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних СЕА ПДВ (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у якому відкриваються рахунки платників у СЕА ПДВ, даних ЄРПН та даних митних декларацій), а також даних ЄРАН і СЕАРП.

Порядок проведення камеральної перевірки визначено ст. 76 ПКУ.

Згідно з п. 86.2 ПКУ за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, що підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ.

Протягом 10 робочих днів з дня, що настає за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки у порядку, передбаченому ст. 58 ПКУ, керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається податкове повідомлення-рішення (п. 86.8 ПКУ).

Пунктом 58.2 ПКУ передбачено, що податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими ПКУ, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері ЗЕД.

Таким чином, за порушення граничних строків реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН контролюючими органами здійснюється нарахування штрафних санкцій на підставі акта камеральної перевірки та прийнятого за його наслідками податкового повідомлення-рішення.

У податковому повідомленні-рішенні буде зазначено суму нарахованого штрафу, строки та реквізити для його сплати.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Акциз , Відповідальність , Реєстрація , Торгівля , Штрафи , Пальне , Акцизна накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі