Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Коригування фінрезультату на суми штрафів, нарахованих ДФС

Чи коригується фінрезультат з метою оподаткування податком на прибуток на суми штрафних санкцій з ЄСВ та з податку на прибуток, які нараховані ДФС?

При відображенні штрафних санкцій в бухобліку та фінзвітності слід керуватися П(С)БО 16. Штрафи та пеня є іншими операційними витратами та відносяться до того періоду, в якому вони були визнані (узгоджені) (п. 20 і п. 7 П(С)БО 16).

Відповідно до Інструкції №291 на субрахунку 948 «Визнані штрафи, пені, неустойки» ведеться облік визнаних економічних санкцій за невиконання підприємством законодавства та умов договорів.

Тож в бухобліку визнані суми штрафу та пені у розрізі ЄСВ та податку на прибуток слід відобразити записом: 

  • Дт 948 Кт 641 - податок на прибуток;
  • Дт 948 Кт 651 - ЄСВ.

Таким чином, сума цих санкцій зменшує фінрезультат в бухобліку. Сплата нарахованих штрафних санкцій та пені в бухобліку відображається так: Дт 641 (податок на прибуток), 651 (ЄСВ) Кт 311.

Якщо підприємство коригує фінрезультат з метою оподаткування на різниці, передбачені нормами ПКУ, воно повинно звернути увагу на пп. 140.5.11 ПКУ: «фінрезультат збільшується на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів на користь осіб, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до п. 44 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ».

Штрафні санкції, що нараховані контролюючим органом щодо ЄСВ та податку на прибуток, не відносяться до цивільно-правових санкцій, про які йдеться у пп. 140.5.11 ПКУ. Відповідно, на суми цих санкцій фінрезультат не коригується з метою оподаткування, і ця сума не відображається у декларації з податку на прибуток.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Коригування , Податок на прибуток , Штрафи , ДФСУ

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі