• Посилання скопійовано

Продовження податкових перевірок: коли та як здійснюється?

Коли та як здійснюється продовження перевірок ДПС?

Відповідно до абзацу другого п. 82.1 ПКУ продовження строків проведення перевірок, визначених у ст. 77 ПКУ, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 5 робочих днів, інших платників податків – не більш як на 10 робочих днів.

Згідно з абзацом другим п. 82.2 ПКУ продовження строків проведення перевірок, визначених у ст. 78 ПКУ, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків – не більш як на 5 робочих днів.

Пунктом 82.3 ПКУ, визначено, що тривалість перевірок, визначених ст. 80 ПКУ, не повинна перевищувати 10 діб.

Продовження строку таких перевірок здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 5 діб.

Підставами для подовження строку перевірки є:

  • заява суб’єкта господарювання (у разі необхідності подання ним документів, які стосуються питань перевірки);
  • змінний режим роботи або підсумований облік робочого часу суб’єкта господарювання та/або його господарських об’єктів.

Відповідно до п. 82.4 ПКУ проведення документальної планової та позапланової перевірки платника податків, крім платника податків – суб’єкта малого підприємництва, може бути зупинено за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що оформляється наказом, копія якого не пізніше наступного робочого дня вручається платнику податків чи його уповноваженому представнику під розписку або надсилається платнику податків у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, з подальшим поновленням її проведення на невикористаний строк.

Зупинення документальної планової, позапланової перевірки перериває перебіг строку проведення перевірки в разі вручення платнику податків або його уповноваженому представнику в порядку, визначеному абзацом першим п. 82.4 ПКУ, наказу про зупинення такої перевірки.

При цьому перевірка може бути зупинена на загальний строк, що не перевищує 30 робочих днів, а в разі необхідності проведення експертизи, отримання інформації від іноземних державних органів щодо діяльності платника податків, завершення розгляду судом позовів з питань, пов’язаних з предметом перевірки, відновлення платником податків втрачених документів перевірка може бути зупинена на строк, необхідний для завершення таких процедур.

Загальний термін проведення перевірок, визначених у пп. 200.10 та 200.11 ПКУ, з урахуванням установлених п. 82.4 ПКУ строків зупинення не може перевищувати 60 календарних днів.

Отже, продовження строків проведення перевірок та зупинення розпочатої перевірки працівниками контролюючих органів здійснюється за рішенням керівника податкового органу.

Терміни продовження перевірки залежать від виду перевірки та категорії платника податків, встановленої ст. 82 ПКУ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Списання сировини за середніми нормами: як обґрунтувати перед ДПС?
    Підприємство виготовляє продукцію, яка відрізняється вагою через застосування різних матеріалів, які мають різну плотність.Тому норми витрат сировини розраховано за середнім і списували сировину за нормами. Під час перевірки ДПС хоче порівняти фактичну вагу з нормою за попередні роки, цієї продукції на складі немає, а підприємство не вело підрахунок фактичної ваги, оскільки це фізично неможливо через змішування матеріалів. Як тепер обґрунтувати це перед ДПС?
    28.04.2025624
  • Чи діє мораторій на проведення податкових перевірок у період дії ВС з 01.01.2025 року?
    Мораторій діє на документальні перевірки платників, податковою адресою яких є ТОТ та на проведення фактичних перевірок за місцезнаходженням об’єктів оподаткування чи об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, які розташовані ТОТ
    27.03.202518
  • Порядок проведення камеральної перевірки податкової декларації або уточнюючого розрахунку
    Камеральні перевірки податкових декларацій або уточнюючих розрахунків проводяться ДПС протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, – за днем їх фактичного подання
    24.03.2025366
  • Які строки проведення планових перевірок та нарахування штрафів діють у 2025 році?
    На підприємстві пройшла планова виїзна документальна перевірка за період 01.07.2019 р. до 30.06.2024 р. У квітні 2020 р. знайшли порушення, зняли податковий кредит в розмірі 273600 грн і нарахували штрафні санкції 25% 68400 грн. За який період податкова має право проводити комплексні перевірки? Чи мали право зняти податковий кредит за квітень 2020 р.? Який термін нарахування штрафних санкцій – 1095 днів чи більше?
    18.02.20252 935
  • Оформлення результату робіт з гіг-спеціалістом
    Чи буде податкова при перевірках вимагати первинний документ - акт між компанією і гіг-спеціалістом, оскільки Мінцифри це не регулює і профільним Законом №1667 не передбачено, але і не заборонено?
    23.11.2023752