• Посилання скопійовано

Оформлення договору про повторну оренду автомобіля

ТОВ орендує автомобіль у фізособи, договір оренди нотаріально завірений, акт прийому-передачі підписано. Через місяць автомобіль повернули власнику. Ще через місяць автомобіль знову передали орендарю (і оформили вже третій акт). Чи потрібно ще раз підписувати договір оренди і нотарільно його посвідчувати?

Пролонгація дії договору найму (оренди) можлива за умови якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму без відповідних заперечень наймодавця (ст. 764 ЦКУ).

В даному випадку наймач не продовжив користуватися майном та повернув його відповідно до акту прийому-передачі. Отже, всі умови даного договору виконані, а дія договору припинена. І без внесення відповідних доповнень до вже існуючого договору або без укладання нового договору оренди продовження правовідносин неможливе.

Найпростіший шлях вирішення питання – це укладання додаткової угоди до вже існуючого договору.

Додаткова угода укладається як додаток до вже існуючого договору. Цей додаток є невід’ємною  частиною договору та на нього розповсюджуються положення, які закріплені в первинному договорі. 

Тобто, в такій додатковій угоді можливо узгодити лише факт повторної передачі автомобіля у оренду. Інші умови правочину вже встановлені. Хоча їх можна змінити, і зазначити такі зміни в цій додатковій угоді (за бажанням).

Але, зверніть увагу: укладається така додаткова угода в такому ж порядку, як і основний договір. Тому така додаткова угода обов'язково має бути нотаріально посвідчена.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Антон Клітний

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Договірні відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Договірні відносини»

  • Доплати за гіг-контрактами та оформлення результатів робіт
    Резидент Дія Сіті має укладені гіг-контракти, згідно з якими проводиться нарахування доходів виконавцям. Планується, крім винагороди за гіг-контрактом, виплачувати виконавцям додаткову винагороду або доплату. Чи обов’язково оформляти акт виконаних робіт виконавцям по гіг-контракту? Яким чином оформлюються доплати гіг-контрактникам? Яка ставка ПДФО застосовується на доплату до гіг-контракту?
    02.10.202434
  • Договір підряду: повідомлення в ТЦК та оподаткування винагороди
    ТОВ на ЄП укладає договір підряду з фізособою, чоловіком призовного віку, на надання послуг з перевезення. Чи подавати інформацію про таку фізособу в ТЦК та СП? Чи утримувати з суми винагороди за надані послуги ПДФО та ВЗ та нараховувати ЄСВ? Якщо сплачувати ЄСВ, чи буде цій фізособі нараховуватися стаж для пенсії?
    23.05.20241 248
  • Договір надання послуг з персоналу нерезидентом
    Підприємство хоче укласти договір із Туреччиною на послуги на території України. Послуги полягають у тому, що фізособи турецької фірми працюватимуть на наших рибальських суднах. Які податки чекають на підприємство? Що треба турецькій фірмі, щоб надіслати сюди своїх людей?
    26.11.2021166
  • Зменшення ціни отриманих послуг після виконання договору
    Підприємство – платник податку на прибуток отримало послуги в 2020 році. У 2021 році було зменшено ціну послуг на підставі акту-коригування від 31.05.2021 р. На яку дату потрібно провести ці зміни в бухобліку? Чи потрібно уточнювати показники звітності за 2020 рік?
    22.06.20211 199
  • Договір комісії на відступлення права вимоги
    За договором комісії комітент доручає комісіонеру право вимоги свого боржника у розмірі 5 млн грн (за ПФД) за винагороду - 1 млн грн. Як в бухобліку відображається така операція та чи виникає дохід?
    02.06.20219451