Головна Усі консультації Право і відповідальність Договірні відносини

Оформлення договору про повторну оренду автомобіля

ТОВ орендує автомобіль у фізособи, договір оренди нотаріально завірений, акт прийому-передачі підписано. Через місяць автомобіль повернули власнику. Ще через місяць автомобіль знову передали орендарю (і оформили вже третій акт). Чи потрібно ще раз підписувати договір оренди і нотарільно його посвідчувати?

Пролонгація дії договору найму (оренди) можлива за умови якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму без відповідних заперечень наймодавця (ст. 764 ЦКУ).

В даному випадку наймач не продовжив користуватися майном та повернув його відповідно до акту прийому-передачі. Отже, всі умови даного договору виконані, а дія договору припинена. І без внесення відповідних доповнень до вже існуючого договору або без укладання нового договору оренди продовження правовідносин неможливе.

Найпростіший шлях вирішення питання – це укладання додаткової угоди до вже існуючого договору.

Додаткова угода укладається як додаток до вже існуючого договору. Цей додаток є невід’ємною  частиною договору та на нього розповсюджуються положення, які закріплені в первинному договорі. 

Тобто, в такій додатковій угоді можливо узгодити лише факт повторної передачі автомобіля у оренду. Інші умови правочину вже встановлені. Хоча їх можна змінити, і зазначити такі зміни в цій додатковій угоді (за бажанням).

Але, зверніть увагу: укладається така додаткова угода в такому ж порядку, як і основний договір. Тому така додаткова угода обов'язково має бути нотаріально посвідчена.

Автор:
Антон Клітний
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Договірні відносини
Теги:
Автотранспорт , Оренда , Основні засоби , Договір

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі