Порядок одержання позик від нерезидентів визначено Положенням №270. Відповідно до п. 1.7 розділу I зазначеного Положення, договори, які передбачають виконання резидентами боргових зобов'язань в іноземній валюті перед нерезидентами за залученими позиками, у т. ч. за поворотною фінансовою допомогою, підлягають обов'язковій реєстрації Нацбанком. Згідно з п. 1 Указу №734/99, реєстрація договорів здійснюється протягом семи робочих днів з дати надходження необхідних для реєстрації документів.
Резидент-позичальник зобов'язаний зареєструвати договір до моменту фактичного одержання коштів. Реєстрація договору підтверджується реєстраційним свідоцтвом, що видається територіальними управліннями НБУ.
Зауважимо, що, відповідно до п. 2 Указу №734/99, у разі одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів без реєстрації договорів до резидентів застосовуються фінансові санкції — штрафи у сумі, еквівалентній 1% розміру одержаного кредиту чи позики (перерахованій за курсом НБУ на день одержання кредиту), з подальшою обов'язковою реєстрацією зазначених договорів. Відповідно до норм Положення №270 та Указу №734/99 органи ДФСУ про такі договори повідомляти не потрібно.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись