Головна Усі консультації Право і відповідальність Захист прав споживачів

У разі виявлення недоліків під час приймання виконаної роботи замовник має право на відшкодування збитків

При заміні лінз в оптиці була пошкоджена оправа. Чи має право замовник на відшкодування завданих збитків або заміну пошкодженої оправи?

У ситуації, що склалась, відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону про захист прав споживачів, замовник послуг в оптиці на свій вибір має право на:

1) безоплатне усунення недоліків у виконаній роботі (наданій послузі) у розумний строк;

2) відповідне зменшення ціни виконаної роботи (наданої послуги);

3) безоплатне виготовлення іншої речі з такого ж матеріалу і такої ж якості чи повторного виконання роботи;


4) відшкодування завданих йому збитків з усуненням недоліків виконаної роботи (наданої послуги) своїми силами чи із залученням третьої особи;

Такі вимоги підлягають задоволенню у разі виявлення недоліків під час приймання виконаної роботи (наданої послуги) або під час її виконання (надання), а в разі неможливості виявлення недоліків під час приймання виконаної роботи (наданої послуги) — протягом гарантійного чи іншого строку, встановленого договором.

Тому у цій ситуації можна порекомендувати звернутись із письмовою скаргою, в якій висунути вимогу до оптики про відшкодування збитків, заподіяних псуванням речі, посилаючись на Закон про захист прав споживачів. Водночас споживач має право звернутися з відповідною скаргою до органу захисту прав споживачів.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Захист прав споживачів
Теги:
Захист прав споживачів

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі