Головна Усі консультації Право і відповідальність Захист прав споживачів

Комунальний борг має термін давності

Що таке позовна давність комунального боргу і які права має споживач, що не визнає так званого боргу за 2007 рік?

Згідно з ч. 6 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992 року заборгованість власників квартир за укладеними договорами, пов’язаними з утриманням будинку та оплатою комунальних послуг, стягується в судовому порядку.

Процесуальний строк, що застосовується і у випадках суперечок з приводу надання житлово-комунальних послуг, стягнення заборгованості за їх несплату тощо, встановлюється тривалістю в три роки (стаття 257 Цивільного кодексу України). 

Період, за який кредитор має право стягувати заборгованість (в тому числі за житлово-комунальні послуги), визначається строком позовної давності.

Тобто, якщо є заборгованість зі сплати комунальних послуг, наприклад за 5 років, то відповідна організація має право звернутися з позовом про стягнення боргу тільки за останні три роки. Отже, всі намагання стягнути борг, наприклад, за чотири чи п’ять років, є порушенням прав.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Урядовий кур'єр
Рубрика:
Право і відповідальність / Захист прав споживачів
Теги:
Заборгованість , Суспільство , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі