Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Граничний термін сплати ЄСВ фізособами — підприємцями на спрощеній системі оподаткування

Який граничний термін сплати ЄСВ фізособами — підприємцями на спрощеній системі оподаткування?

Платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок (п. 1 частини другої ст. 6 Закону про ЄСВ), - пише "Вісник. Офіційно про податки".

Фізособи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’я­зані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону про ЄСВ, абзац перший пп. 2 п. 6 розділу ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449.

Такі платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, що здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац другий пп. 2 п. 6 розділу ІV Інструкції №449). Якщо останній день строків сплати єдиного внеску, зазначених в Інструкції, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 11 розділу ІV Інструкції).

Отже, граничний термін сплати єдиного внеску фізичними особами — підприємцями на спрощеній системі оподаткування:

  • за І квартал — 19 квітня;
  • за ІІ квартал — 19 липня;
  • за ІІІ квартал — 19 жовтня;
  • за ІV квартал — 19 січня.
Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Підприємці

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі