Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Підприємець — військовий пенсіонер звільняється від сплати ЄСВ?

Чи звільняється від сплати єдиного внеску фізособа — підприємець, яка є «військовим пенсіонером»?

Частиною четвертою ст. 4 Закону про ЄСВ визначено, що фізособи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, - консультує "Вісник. Офіційно про податки".

Умови призначення пенсії за віком визначено ст. 26 Закону про пенсійне страхування, згідно з якою особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60-річного віку.

Абзацом першим ст. 1 Закону №2262 передбачено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за конт­рактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, за наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Отже, фізособи — підприємці, яким призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262, не є пенсіонерами за віком і зобов’язані нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальних підставах.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Підприємці

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі