Повернення суми переплати
Щоб повернути помилково сплачену суму ЄСВ, можна подати до ПФУ заяву про повернення коштів з рахунків 3556 у згідно з п. 6 Порядку №417.
Заява про повернення коштів з рахунків 3556 подається до територіального органу ДПС за місцем обліку, за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку №417, через електронний кабінет з обов’язковим додання копії платіжної інструкції (завіреної платником особисто), що підтверджує сплату коштів.
Як вже зрозуміло, в електронному кабінеті цієї форми немає. Її потрібно взяти з Порядку №417 заповнити, роздрукувати і підписати. Додати завірену платіжну інструкцію і обидва ці документи відсканувати та відправити через електронний кабінет через розділ «Листування».
ДПС розглядає отриману заяву у строк не більше ніж десять робочих днів з дати її надходження, перевіряє інформацію та формує висновок про повернення коштів з рахунків за формою згідно з додатком 2 до Порядку або приймає рішення про відмову у задоволенні Заяви (п. 9 Порядку №417).
У випадках невідповідності Заяви формі, недостовірності викладеної інформації; подання не за місцем обліку, наявності у платника заборгованості із ЄСВ та/або фінансових санкцій, ненадання документа, що додається до Заяви – Заява залишається без задоволення. (п. 10 Порядку №417).
У разі відмови в задоволенні Заяви - орган ДПС надає платнику повідомлення з відмовою у поверненні коштів за підписом керівника із зазначенням причин такої відмови. У разі подання Заяви в електронній формі таке повідомлення надається через електронний кабінет (п. 11 Порядку №417).
Якщо за результатами розгляду Заяви встановлено правомірність повернення коштів ДПС формує Висновок та у строк не пізніше ніж три робочих дні формує розрахунковий документ на повернення коштів з рахунку 3556 (п. 12 та п. 13 Порядку №417).
Зменшення суми переплати
Окрім того, можна зменшувати переплачену суму ЄСВ з кожною наступною сплатою. У тому разі, якщо зменшена сума ЄСВ буде менше, ніж 22% від суми зарплати до виплати, при такій виплаті зарплати потрібно брати в ДПС довідку-розрахунок через електронний кабінет за місцем обліку.
Довідку-розрахунок можна подати через електронний кабінет в е-формі за ідентифікатором форми J1330001. Складається довідка безпосередньо платником ЄСВ (пп. 4 Порядку №291).
Контролюючі органи невідкладно погоджують довідку-розрахунок в електронній або паперовій формі, надану платником єдиного внеску.
Також контролюючі органи можуть відмовити у погодженні за умови:
- невідповідності довідки-розрахунку формі, визначеній у додатку 1 до Порядку;
- недостовірності викладеної у довідці-розрахунку інформації;
- подання довідки-розрахунку до контролюючого органу не за місцем взяття на облік платника єдиного внеску.
Про те, як заповнити довідку-розрахунок та приклади її заповнення, можна переглянути тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити