• Посилання скопійовано

Як повернути помилково сплачену суму ЄСВ?

Як повернути помилково сплачену суму ЄСВ: зменшуючи суму платежу при наступному перерахування коштів чи звернутися до ПФУ?

Повернення суми переплати

Щоб повернути помилково сплачену суму ЄСВ, можна подати до ПФУ заяву про повернення коштів з рахунків 3556 у згідно з п. 6 Порядку №417.

Заява про повернення коштів з рахунків 3556 подається до територіального органу ДПС за місцем обліку, за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку №417, через електронний кабінет з обов’язковим додання копії платіжної інструкції (завіреної платником особисто), що підтверджує сплату коштів. 

Як вже зрозуміло, в електронному кабінеті цієї форми немає. Її потрібно взяти з Порядку №417 заповнити, роздрукувати і підписати. Додати завірену платіжну інструкцію і обидва ці документи відсканувати та відправити через електронний кабінет через розділ «Листування».

ДПС розглядає отриману заяву у строк не більше ніж десять робочих днів з дати її надходження, перевіряє інформацію та формує висновок про повернення коштів з рахунків за формою згідно з додатком 2 до Порядку або приймає рішення про відмову у задоволенні Заяви (п. 9 Порядку №417).

У випадках невідповідності Заяви формі, недостовірності викладеної інформації; подання не за місцем обліку, наявності у платника заборгованості із ЄСВ та/або фінансових санкцій, ненадання документа, що додається до Заяви – Заява залишається без задоволення. (п. 10 Порядку №417).

У разі відмови в задоволенні Заяви - орган ДПС надає платнику повідомлення з відмовою у поверненні коштів за підписом керівника із зазначенням причин такої відмови. У разі подання Заяви в електронній формі таке повідомлення надається через електронний кабінет (п. 11 Порядку №417).

Якщо за результатами розгляду Заяви встановлено правомірність повернення коштів ДПС формує Висновок та у строк не пізніше ніж три робочих дні формує розрахунковий документ на повернення коштів з рахунку 3556 (п. 12 та п. 13 Порядку №417).

 

Зменшення суми переплати

Окрім того, можна зменшувати переплачену суму ЄСВ з кожною наступною сплатою. У тому разі, якщо зменшена сума ЄСВ буде менше, ніж 22% від суми зарплати до виплати, при такій  виплаті зарплати потрібно брати в ДПС довідку-розрахунок через електронний кабінет за місцем обліку.

Довідку-розрахунок можна подати через електронний кабінет в е-формі за ідентифікатором форми J1330001. Складається довідка безпосередньо платником ЄСВ (пп. 4 Порядку №291).

Контролюючі органи невідкладно погоджують довідку-розрахунок в електронній або паперовій формі, надану платником єдиного внеску.

Також контролюючі органи можуть відмовити у погодженні за умови:

  • невідповідності довідки-розрахунку формі, визначеній у додатку 1 до Порядку;
  • недостовірності викладеної у довідці-розрахунку інформації;
  • подання довідки-розрахунку до контролюючого органу не за місцем взяття на облік платника єдиного внеску.

Про те, як заповнити довідку-розрахунок та приклади її заповнення, можна переглянути тут

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Допомога по вагітності та пологах на умовах неповного робочого часу
    Чи враховуються при нарахуванні допомоги по вагітності та пологах суми доплат до мінімальної зарплати з графи 13 додатка 1 єдиної звітності? Працівниця працювала неповний робочий день
    01.10.202498
  • Дві матеріальні допомоги на оздоровлення працівнику комунального підприємства
    Працівник комунального підприємства, що фінансується з місцевого бюджету, у 2023 році не був у відпустці і не отримав матеріальної допомоги на оздоровлення, у 2024 році працівник хоче взяти відпустку за 2023 і за 2024 роки й отримати дві матеріальні допомоги. Чи буде це правомірним? Економія фонду оплати праці є
    26.09.202419
  • Додаткова відпустка на дитину до 18 років працівниці, чоловік якої зник безвісти
    Чи має право роботодавець надати додаткову відпустку тривалістю 10 днів на дитину до 18 років працівниці, чоловік якої вважається безвісти відсутнім? На підставі чого можна її надати? Може є можливість надати інші пільги працівниці в такому статусі?
    24.09.202439
  • Ставка ЄСВ під час військового стану, якщо закінчилася довідка в МСЕК
    На підприємстві працює особа з інвалідністю. Інвалідність встановлена по 01.07.2024 р. Документи на підтвердження і продовження інвалідності подані, але засідання комісії МСЕК орієнтовно буде у жовтні. Наразі на дохід такого працівника нараховуємо ЄСВ 22%. Коли принесуть довідку МСЕК, які подальші дії? Чи сторнувати нарахування? Як відобразити у звітності?
    16.08.2024536
  • Соціальна відпустка вдові, матері двох дітей
    Працівниця – мати двох дітей до 15 років. В березні 2023 року батько дітей загинув. Є довідка з місця його роботи, про те, що він не скористався соціальною відпусткою за 2023 рік. Скільки днів соціальної відпустки можна надати цій працівниці за 2023 рік: 10 чи все таки 17 вже за двома підставами (мати двох дітей і вдова)?
    11.07.202439